• انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۲۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20797
پرینت

دو مقام بلند پایه طالبان در سمنگان به هلاکت رسید

وزارت امور داخله اعلام کرده که معاون والی نام نهاد هراس افگنان طالبان برای ولایت سمنگان و ولسوال نام نهاد این گروه برای ولسوالی روی دوآب این ولایت با شماری از افرادشان به هلاکت رسیدند.

خبرنامه ای که این وزارت امروز شنبه منتشر کرده، گفته است که درعملیات ویژه و هدفمند که توسط نیروی پولیس ملی عصر دیروز جمعه، در منطقه آب خورک ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان راه اندازی شد، مولوی جلال معاون والی نام نهاد هراس افگنان طالبان برای ولایت سمنگان و مولوی غیاث الدین مشهور به مجاهد ولسوال نام نهاد این گروه برای ولسوالی دوآب این ولایت به هلاکت رسیده اند.

به نقل از خبرنامه، در این عملیات، به شمول افراد یاد شده، ۸ عضو گروه هراس افگنان طالبان کشته و ۱۵ تن دیگر از اعضای این گروه زخمی شده اند.

پولیس می گوید هم چنان مقداری جنگ افزار نیز به دست نیروی امنیتی افتاده است و به نیروی پولیس ملی وافراد ملکی آسیبی نرسیده است.

وزارت داخله اعلام کرده که نیروی پولیس ملی افغانستان در سال جاری در عملیات های ضد تروریستی شان، هسته رهبری هراس افگنان را در بخش های مختلف کشور مورد هدف قرار داده اند که در جریان عملیات های مختلف، تا کنون ده ها فرد کلیدی، شامل: والیان، ولسوالان نام نهاد و فرماندهان نظامی گروه های تروریستی از بین رفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *