• انتشار: ۱۹ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۲۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12103
پرینت

دو فرمانده شورشیان و ۳ تبعه خارجی به شمول دو ازبکستانی کشته شدند

دو فرمانده شورشیان و ۳ تبعه خارجی از جمله دو تبعه ازبکستان و یک پنجابی در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشور به هلاکت رسیدند.

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ده ها تن از شورشیان مسلح به شمول دو فرمانده آنان، دو تبعه ازبکستانی و یک پنجابی را به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی که عملیات روزانه نیروهای امنیتی را گزارش می دهد، نوشت؛ این نیروها طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، لغمان، غزنی، پکتیکا، پکتیا، خوست، کندهار، فراه، بلخ، تخار، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ده ها تن از شورشیان به شمول دو فرمانده دهشت افکنان و یک پنجابی و دو ازبکستانی به هلاکت رسیدند و ۲۹ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

این وزارت در خبرنامه ای جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر گزارش می دهد؛

در عملیاتی که در ولسوالی راغستان ولایت بدخشان صورت گرفت، ۲۶ تن از دهشت افگنان کشته شده و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پشت رود ولایت فراه راه اندازی شد، ۱۸ تن از شورشیان به شمول دو فرمانده آنان به نام های ملا میر حمزه و ملا صادق کشته شده و ۲۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی آغه ولایت لوگر صورت گرفت، ۱۱ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و مقداری سلاح نیز از این شورشیان بدست آمد.

 

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی اندر ولایت غزنی ۷ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند. در ولسوالی چمکنی ولایت پکتیا ۳ تن از دهشت افکنان کشته شدند. و در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل نیز ۴ تن از دهشت افکنان به شمول ۳ تبعه خارجی (دو ازبکستانی و یک پنجابی) به هلاکت رسیدند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها، ۹ تن از سربازان اردوی ملی به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *