• انتشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15055
پرینت

دو سرباز امریکایی از شدت جراحات جنگ کندز جان دادند

نیروهای آمریکایی مستقر در کشور می‌گویند دو عضو این نیروها در نتیجه جراحاتی که در ولایت شمالی قندوز برداشته بودند، جان دادند.

در اعلامیه این نیروها که امروز پنجشنبه ۱۳ عقرب به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده که افزون بر این دو سرباز، دو عضو دیگر این نیروها نیز که زخمی شده بودند، تحت معالجه قرار دارند.

این اعلامیه افزوده که این سربازان آمریکایی در حال ماموریت آموزش و کمک به نیروهای افغان برای عملیات پاکسازی شهر قندوز بودند که به آنها شلیک شده است.

ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان با اشاره به مرگ دو سرباز آمریکایی گفته است: “با وصف اتفاق تراژیک امروز، ما برای کمک به نیروهای افغان در دفاع از وطن‌شان متعهد هستیم.”

نبردهای شدید میان نیروهای امنیتی و شورشیان طالبان در این منطقه در چند هفته پیش به شدت جریان داشت و هواپیماهای آمریکایی نیز در حمایت از نیروهای افغان در این ولایت وارد عمل شده بودند.

در حال حاضر ۹۸۰۰ سرباز آمریکایی و حدود ۳ هزار سرباز از دیگر کشورهای ناتو در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در کشور حضور دارند و ماموریت‌های اصلی آنها آموزش، مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی است./BBC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *