• انتشار: ۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۵۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26737
پرینت

دو جوان در دو شب گذشته در بلخ ترور شده اند

شب گذشته یک جوان توسط افراد مسلح در ولایت بلخ کشته شد. این جوان که نامش نیکزاد است، شب گذشته در مربوطات کارته باختر شهر مزارشریف به قتل رسیده است.

شیرجان درانی سخنگوی پولیس بلخ به هشدار می‌گوید، در پیوند به قتل این جوان چهارتن را پولیس بلخ بازداشت نموده و تحقیقات در این مورد آغاز شده است. سخن‌گوی پولیس بلخ می‌گوید هنوز انگیزه که چرا این جوان را به قتل رسانیدند، معلوم نیست.

 

ولایت‌های شمالی به ویژه بلخ در روزهای اخیر شاهد رویدادهای زیاد جنایی، قتل و دزدی بوده اند. این جوان یک شب پس از ترور بشیر جمالی دست‌یار رییس دانشگاه خصوصی مولانا که دو شب پیش در نزدیکی خانه اش ترور شد به قتل رسیده است.

 

در کنار ولایت بلخ، در تخار نیز یک نوعروس همراه با برادر شوهرش در شلیک سربازان پولیس کشته شدند. این افراد شب گذشته حدود ساعت یک شب زمانی که می‌خواستند به شفاخانه بروند، هدف شلیک سربازان پولیس قرار گرفتند.

 

از سوی دیگر، در ولایت شمالی سمنگان در همسایگی بلخ نیز یک مرد خواهرش را همراه با یک مرد ۵۸ ساله دیگر به اتهام داشتن رابطه جنسی توسط تبر به قتل رسانده است. این رویدادهای پی‌هم، نگرانی و ترس را در میان شهروندان شمال افغانستان ایجاد کرده است.

 

ولایت بلخ که از امن ترین ولایت‌ها در شمال افغانستان بود، در چند ماه اخیر به ویژه پس از ایجاد تنش میان ارگ ریاست جمهوری و والی بلخ، این ولایت به سمت ناامن شدن به پیش می‌رود. در کنار افزایش رویدادهای جنایی، گروه طالبان نیز در چندین ولسوالی این ولایت در حال قدرت مند شدن اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *