• انتشار: 4 آگوست 2017
  • ساعت: 00:58
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23247
پرینت
سناتور آمریکایی:

دونالد ترامپ فرماندهان نظامی را سپر بلای خود می کند

«اد مارکی» سناتور دموکرات آمریکایی گفته که دونالد ترامپ در تلاش است از قبول مسئولیت جنگ افغانستان فرار کند و فرماندهان نظامی را سپر بلای خود می کند.

«اد مارکی» سناتور دموکرات آمریکایی در گفتگو با شبکه «ام اس ان بی سی» گفت که دونالد ترامپ در تلاش است مسئولیت جنگ افغانستان را به دیگری واگذار کند و فرماندهان نظامی را سپر بلای خود می کند.

روز گذشته گزارش هایی مطرح شد که گویا دونالد ترامپ چند روز پیش در جریان جلسه ای به جوزف دانفورد رئیس ارتش آمریکا و جیمز ماتیس رئیس پنتاگون گفته که گزینه اخراج جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان را در نظر بگیرند، زیرا «او» پیروز میدان نبرد در افغانستان نبوده است.

کاخ سفید اما امروز تلاش کرد تا این گونه گزارش ها را کم اهمیت جلوه دهد.

اد مارکی: ترامپ در تلاش است از مسئولیت جنگ افغانستان فرار کند.

آقای مارکی در پاسخ به نیاز برای تغییر در افغانستان گفت “اگر او (ترامپ) می خواهد اوضاع را در افغانستان تغییر دهد، او باید هر چه زودتر جلسه ای برگزار کند و استراتژی جدیدش را اعلام کند.”

او افزود که “فرماندهان گزینه های لازم در افغانستان را به او ارائه کرده اند. تمامی گزینه های پیش روی او است. به عنوان فرمانده قوا او باید تصمیم بگیرد.”

اد مارکی علاوه کرد اما ترامپ در تلاش است تا مسئولیت جنگ را به فرماندهان رده پایین و افراد پشت سر خود واگذار کند. “اگر او می خواهد تغییری در سیاست بیاورد، اگر او می خواهد در افغانستان برنده باشد، باید افرادش را جمع کند و تصمیم خود را بگیرد.”

مارکی تاکید کرد “اما اینکه فرماندهان نظامی را سپر بلای خود می کند، فرماندهانی که تنها وظیفه شان را اجرا می کنند و منتظر فرمانده قوا هستند تا تصمیم بگیرد، اشتباه است.”

وی در پاسخ به اینکه از نظر او «پیروزی در افغانستان» چه تعریفی دارد، گفت: “این چیزی است که ما منتظریم دونالد ترامپ اعلام کند. بعد از ۱۶ سال در افغانستان او پیروزی را در چه می بیند؟”

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *