- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

دونالد ترامپ سربازان بیشتری به افغانستان اعزام می کند

یک مقام ارشد کشور در تماس تلفنی به فاکس نیوز گفته است که دونالد ترامپ پیش از مراسم تحلیفش در تماسی تلفنی در ماه دسامبر با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفته است که آیا رهبران افغانستان به سربازان بیشتری از سوی آمریکا نیاز دارد و یا خیر.

در این تماس تلفنی، دو طرف در خصوص روابط افغانستان و پاکستان، و وضعیت امنیتی افغانستان به گفتگو پرداختند و دونالد ترامپ از اشرف غنی پرسیده است که آیا به سربازان بیشتری نیاز دارد.

این مقام کشور افزوده است: “دونالد ترامپ گفت که او به طور قطع به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می دهد و پس از ارزیابی از وضعیت، پیشنهاد اعزام سربازان آمریکایی بیشتر را نیز در نظر می گیرد.”

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ جنگ افغانستان را از روسای جمهوری پیشین این کشور به ارث می برد، تاکنون طرح مشخصی را در خصوص افغانستان ارائه نکرده است.

یک مقام ارشد نظامی آمریکا در همین حال گفته است که احتمال دارد دونالد ترامپ اعزام سربازان بیشتر به افغانستان را در نظر بگیرد، اما به طور قطع این از اولویت های اصلی وزیر دفاع جدید آمریکا نخواهد بود.

جیمز ماتیس وزیر دفاع جدید آمریکا در دومین روز از کار رسمی اش به عنوان وزیر دفاع ایالات متحده، همچنان در حال ارزیابی شماری از مسایل دفاعی بود.

در حال حاضر آمریکا ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان دارد.