• انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26709
پرینت

دولت ۱۱۸ مقام دولتی را در پیوند به فساد اداری مجازات کرده است

دادستانی کل کشور می گوید که این اداره طی سال جاری ۱۱۸ مقام عالی رتبه دولتی به شمول جنرالان نظامی را در پیوند به موارد فساد اداری مجازات کرده است.

جمشید رسولی سخنگوی دادستانی کل امروز (یکشنبه) طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این اداره از آغاز سال جاری خورشیدی تاکنون به گونه مجموع به ۱۵۲۶ مورد قضیه فساد اداری رسیدگی کرده است.

آقای رسولی افزود که در پیوند به همین قضایا، این اداره ۱۱۸ مقام عالی رتبه دولتی به شمول جنرالان نظامی را مجازات کرده است.

وی علاوه کرد که ۵۴ تن از منسوبین ملکی و نظامی کشور در پیوند به موارد فساد اداری ممنوع الخروج شده و وظایف ۱۵ تن دیگر به حالت تعلیق در آمده است.

سخنگوی دادستانی کل گفت: «تا اکنون ۱۱۸ تن به شمول مامورین عالی رتبه حکومتی وجنرالان نظامی، از سوی مرکز عدلی وقضایی مبارزه با فساد اداری محکوم به مجازات شده اند.»

سخنگوی دادستانی کل تاکید می کند: «متهمان قضایای فساد اداری در هر موقف و یا موقعیتی که قرار داشته باشند، قانون بر آنها به طور یکسان تطبیق می شود.»

به گفته ی وی، مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری همچنین توانسته است در پیوند به این قضایا، به رد بیش از یک میلیارد وششصد هزار افغانی، نزدیک به ۴۹ میلیون و۵۰۰ هزار دالر امریکایی و ۳۰۰ هزار کلدار پاکستانی نیز حکم نماید.

آقای رسولی با تأکید بر آنکه تحمل دولت در برابر فساد اداری به صفر رسیده است، افزود: «متهمان قضایای فساد اداری در هر موقف و یا موقعیتی که قرار داشته باشند، قانون بر آنها به طور یکسان تطبیق می شود.»

این گفته ها در حالی از سوی مقامات دادستانی کل مطرح می گردد، که سازمان شفافیت بین الملل در تازه ترین گزارش خود، افغانستان را در رتبه چهارمین کشور فاسد دنیا قرار داده است.

براساس گزارش این سازمان، افغانستان پس از کشورهای سوریه، سودان و سومالی در رتبه چهارمین کشور فاسد دنیا از میان ۱۸۰ کشور قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *