• انتشار: ۱۸ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۷:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20668
پرینت

دولت کشته شدن سرکرده گروه داعش در ننگرهار را تایید کرد

مقام های دولتی تایید کرده اند که عبدالحسیب، سرکرده گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار با چندین همراه خود در حملات اخیر به هلاکت رسیده است.

ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای گفته است که سرکردۀ گروه داعش با چند تن از فرماند‌هان مهم این گروه در  ۷ ثور سال روان طی عملیاتی توسط نیروی خاص افغان در ولایت ننگرهار کشته‌شد که حکومت پس از اطمینان از کشته‌شدن آنان، این خبر را به آگاهی مردم می‌رساند.

در خبرنامه نوشته شده که این سرکردۀ کشته شدۀ داعش، امر حملۀ بر شفاخانۀ سردارمحمد داوود خان را داده ‌بود که بر اثر آن شماری از هموطنان ما؛ بستر در شفاخانۀ مذکور، شهید و مجروح شدند.

همچنین در خبرنامه نوشته شده که نیروی امنیتی و دفاعی افغانستان با حمایت نیروی بین‌المللی، همه روزه به گروه‌های تروریستی تلفات سنگین وارد نموده و امنیت را در نقاط مختلف کشور تأمین می‌نمایند. حکومت افغانستان اطمینان دارد که در جنگ جاری پیروز می‌گردد، زیرا در این راستا موقف برحق دارد و خواهان تأمین عدالت می‌باشد.

تا اکنون عملیات‌های موفق علیه تروریستان در گوشه‌گوشۀ کشور انجام شده‌است و هزاران هموطن بیجاشدۀ مان دوباره به خانه‌های شان برگشتند و حکومت به‌منظور آغاز و ادامه زندگی عادی آنان، تسهیلات لازم را فراهم می‌نماید.

ارگ گفته، حکومت افغانستان، تا ریشه‌کن‌کردن داعش و همه گروه‌های تروریستی به مبارزه علیه این گروه‌ها ادامه می‌دهد. پیام چنین عملیات‌ها این است که هیچ گروه تروریستی در افغانستان جای مصوون ندارد و درهرکجا از سوی نیروی امنیتی و دفاعی کشور سرکوب و نابود می‌گردد.

خبرنامه اضافه می کند که حکومت افغانستان آماده‌است از طریق مذاکرات صلح، زمینه را به گروه‌های که ارادۀ پیوستن به پروسۀ صلح را دارند، فراهم سازد. با پیوستن حزب اسلامی به روند مذاکرات صلح بین‌لافغانی، حکومت نشان داد که صلح و آشتی ممکن می‌باشد.

همچنین گفته شده که حکومت افغانستان، در مقابل آن گروه‌های که جنگ را ترجیح می‌دهند و به ندای صلح لبیک نمی‌گویند موقف واضح دارد، آن این‌که گروه‌های یادشده سرکوب می‌گردند و به اهداف و پلان‌های شوم شان دست نمی‌یابند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *