• انتشار: 24 آوریل 2017
  • ساعت: 11:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20296
پرینت
مشاور امنیت ملی آمریکا:

دولت و ملت افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریسم تنها نیستند

جنرال هربرت ریموند مک مستر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حمله تروریستی بر قول اردوی شاهین گفته است که دولت و ملت افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریسم تنها نیستند.

دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی کشور در بیانیه ای گفته است که جنرال هربرت مک مستر به دنبال حمله تروریستی بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین با محمد حنیف اتمر گفتگوی تلفنی داشت و ضمن بیان اینکه دولت و ملت افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریسم تنها نمی باشند، بار دیگر بر حمایت واشنگتن از کابل تاکید کرد.

منبع می افزاید جنرال مک مستر ضمن تقبیح این حمله تروریستی با شدیدترین الفاظ، علاوه کرد که ایالات متحده و ملت آمریکا همچنان متعهد به ایستادن در کنار مردم افغانستان در تمامی شرایط هستند.

او ضمن تاکید بر اینکه ایالات متحده به طور مشترک با دولت افغانستان برای سرکوب تروریستان و فعالیت های آنان کار می کند، گفت که پیام آمریکا به تروریستان این است که دولت و ملت افغانستان تنها نمی باشند.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور نیز به نوبه خود تاکید برای تلاش های مشترک برای مبارزه علیه تروریزم و ادامه حمایت های ایالات متحده و ناتو برای تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی افغانستان کرد.

آقای اتمر در این گفتگو افزود که حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین عوامل درونی و بیرونی داشت و دولت افغانستان نیز متعهد است تا تمامی این عوامل را که به درون نهادهای امنیتی نفوذ کرده اند، نابود سازد.

لازم به ذکر است که روز جمعه حوالی ساعت ۲ بعدازظهر، ۱۰ مهاجم مسلح وابسته به گروه طالبان با یونیفورم نظامی بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین حمله کردند و در حالی که سربازان غیر مسلح و در حال ادای مناسک مذهبی بودند، ۱۳۸ تن از آنان را به شهادت رساندند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *