• انتشار: 6 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4893
پرینت
وزیر خارجه:

دولت مکلف به حمایت از شهروندان است

وزیر خارجه، بعد از سفر یک هفته ای خود به اروپا امروز (یکشنبه) در نشستی مطبوعاتی شرکت و دستاوردهای خود را با رسانه شریک کرد.

 

صلاح الدین ربانی که رئیس جمهوری را به کشورهای اروپایی همراهی می کرد، گفت: با سران چندین کشور به طور جداگانه ملاقات و در مورد چالش های فرا روی مهاجران صحبت کردم.

آقای ربانی اضافه کرد که دولت مکلف است از شهروندان خود در خارج از کشور حمایت کند و مشکلات آنان را حل کند.

وزیر امور خارجه گفت: به تفاهم رسیدیم که افغانستان با کشورهای مهاجر پذیر باید به صورت مشترک بر سر چالش مهاجرت و مشکل پناهندگان کار کند.

این گفته های در حالی ایراد می شود که رئیس جمهوری نیز در مصاحبه با دیچوله گفته بود که مهاجران در این کشورهای “ظرف شوی” می شوند و باید به کشور برگردانده شود.

این گفته محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور باعث شد که تعداد زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی واکنش نشان دهند و از او خواستند که اعمال و رفتار خود را سنجیده انجام دهد.

تمدید ۱۲ هزار نیرو

وزیر خارجه کشور می گوید که سران عضو ناتو متعهد شدند که حضور ۱۲ هزار نیروی خود را تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی تمدید کند.

آقای ربانی همچنین افزود که سران کشورهای عضو ناتو متعهد شدند که تا سال ۲۰۲۰ نیز کشور را حمایت کند و با دهشت افکنی نیز مبارزه کنند.

او اضافه کرد که در مورد ادامه حمایت از تلاش‌های صلح در کشور نیز توافق شد و اعلام شد که برای تقویت روند صلح از تلاش تمامی جوانب استقبال می‌شود.

وزیر خارجه در این نشست نیز متعهد شده است که با فساد مبارزه کند، حقوق بشر و آزادی بیان را تقویت کند، حسابدهی و اصلاحات انتخاباتی انجام شود.

مقام های حکومت وحدت ملی بر اساس تعهداتی که به جامعه جهانی داده اند، باید تا برگزاری کنفرانس بروکسل دستاوردهای را نیز داشته باشند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *