• انتشار: 22 ژانویه 2016
  • ساعت: 09:54
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6313
پرینت
رئیس جمهوری:

“دولت محرکه هایی برای تشویق طالبان به پروسه صلح در نظر دارد”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور می گوید که دولت افغانستان محرکه هایی برای ترغیب طالبان برای پیوستن به پروسه صلح در نظر گرفته است.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، نشستی سه جانبه در حاشیه اجلاس سالانه اقتصاد جهانی در شهر داووس سوئیس میان پاکستان، افغانستان و ایالات متحده آمریکا برگزار شد که در این نشست هر سه جانب بر روی موضوع پروسه صلح افغانستان به بحث و گفتگو پرداختند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در این نشست با تاکید بر خاتمه هر چه سریعتر خشونت ها در کشور گفت که دولت وحدت ملی محرکه هایی برای ترغیب طالبان برای پیوستن به پروسه صلح در نظر گرفته است.

آقای غنی اما همچنان تاکید می ورزد که موضع حکومت افغانستان در خصوص قانون اساسی افغانستان و حقوق زنان در افغانستان ثابت است و هیچ گونه تغییری در این خصوص صورت نخواهد گرفت و اگر هر گونه اصلاحاتی مورد نیاز باشد مطابق با قانون اساسی صورت خواهد گرفت.

خبرنامه ارگ ریاست جمهوری می افزاید که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این نشست بر برداشته شدن اقدامات عملی برای پروسه صلح افغانستان تاکید ورزیدند تا هر چه سریعتر صلح و ثبات به افغانستان برگردد.

اعضای این نشست همچنین بار دیگر از طالبان خواستند تا به پروسه صلح دولت افغانستان بپیوندند و گروه های دیگری که تمایل به ادامه خشونت دارند را شناسایی کنند.

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان در همین حال گفت که تمامی اقدامات لازم از جمله گزینه نظامی علیه آن دسته از کسانی که تمایل به ادامه خشونت ها دارند انجام شود.

این گفته ها در حالی صورت می گیرد که تاکنون دو نشست چهارجانبه میان افغانستان، پاکستان، چین و ایالات متحده اخیرا برگزار شده است تا نقشه راهی برای پروسه صلح دولت افغانستان با طالبان تدوین گردد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *