• انتشار: 24 دسامبر 2015
  • ساعت: 17:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5426
پرینت

دولت عکس هلی کوپترهای جنگی ام آی ۲۵ که توسط هند داده شده را منتشر کرد

دفتر مشاور امنیت ملی امروز پنجشنبه عکس های ۳ هلی کوپتر جنگی ام آی ۲۵ که توسط دولت هند برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان داده شده را منتشر کرد.

عکس های سه هلی کوپتر جنگی ام آی ۲۵ امروز پنجشنبه توسط دفتر مشاور امنیت ملی منتشر شد که نشان می داد محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و امیر سینها سفیر هند در کابل در حال بررسی این هلی کوپترها می باشند.

این عکس ها در حالی از سوی دفتر مشاور امنیت ملی منتشر می شود که روز گذشته گزارش هایی مبنی بر اینکه هند سه هلی کوپتر ام آی ۲۵ را به افغانستان تحویل داده است و قرار است هلی کوپتر چهارم را هفته آینده تحویل دهد.

هلی کوپتر ام آی 25

گفته می شود که این هلی کوپترها توسط هواپیمای انتقال C-17 نیروی هوای هند روز گذشته از دهلی نو به کشور انتقال داده شدند.

لازم به ذکر است که تصمیم تحویل چهار هلی کوپتر جنگی ام آی ۲۵ از سوی هند در سفر اخیر محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی به این کشور گرفته شد.

همچنین گفته می شود که آقای ناندیرا مودی نخست وزیر هند در سفر خود به کابل روز جمعه تحویل این هلی کوپترها به نیروهای امنیتی کشور را به طور رسمی اعلام کند.

هلی کوپتر ام آی 25

گرچه سفر آقای مودی همچنان هنوز تائید نشده است اما منابعی در هند می گویند که قرار است وی روز جمعه پس از اتمام سفرش از روسیه وارد کابل شود.

همچنین آقای ناندیرا مودی در سفر خود به کابل قرار است ساختمان جدید پارلمان کشور را افتتاح کند، که این ساختمان با کمک های مالی کشور هند با هزینه ای تقریبا ۹۰ میلیون دالری ساخته شده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *