• انتشار: 13 نوامبر 2019
  • ساعت: 13:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39515
پرینت

دولت ساز: کمیسیون باید طبق برنامه نتیجه انتخابات را اعلام کند

دسته انتخاباتی دولت ساز می گوید با احترام به استقلالیت و بى طرفى کمیسیون مستقل انتخابات، آرزو دارد این کمیسیون نتایج ابتدایى انتخابات را مطابق تقسیم اوقات تعیین شده اعلان کند.

این دسته انتخاباتی امروز چهارشنبه(۲۲عقرب) با نشر یک اعلامیه خبری گفت: “از حمایت همه جانبه جامعه جهانى از انتخابات ریاست جمهورى  به خصوص از موقف اتحادیه اروپا درباره ثبات سیاسى در افغانستان قدردانی می کند”.

دولت ساز همچنان از حامیان خود و مردم افغانستان خواست اصل احترام به هویت ملى و احترام متقابل در میان اقوام را در زندگى سیاسى و ملى خود به عنوان یک اصل دایمى و مهم مدنظر داشته باشند.

در اعلامیه این دسته آمده است “تیم دولت ساز به استقلالیت و بى طرفى کمیسیون مستقل انتخابات باور کامل دارد، اما نظریات و عملکرد برخى اشخاص در کمیسیون را به قضاوت ملت واگذار مى نماید”.

تیم دولت ساز در حالی خواهان اعلان نتایج ابتدایی انتخابات در ۲۳ عقرب شده که روز گذشته حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات در نشست خبری گفت، به دلیل مسدود بودن دفاتر ولایتی این کمیسیون از سوی هواداران شماری از دسته های انتخاباتی، در پیوند به بازشماری آرا، نگرانی وجود دارد که نتایج ابتدایی انتخابات در ۲۳ عقرب نیر اعلان نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *