• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11891
پرینت
نهادهای پشتیبان رسانه ای:

دولت در تلاش محدود سازی شبکه های اجتماعی است

دفتر حمایت از رسانه های آزاد افغانستان، می گوید که حکومت درتلاش است که فعالیت رسانه های اجتماعی را محدود سازد.

صدیق الله توحیدی، رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد، امروز یک دیک نشست خبری ضمن اعلام این موضوع گفت که این عمل دولت مغایر با قوانین کشور است.

آقای توحیدی اضافه کرد که هیچ نهادی حق محدود سازی فعالیت در رسانه های اجتماعی را ندارد.

وی مدعی است که سرعت انترنیت در کشور خوب اما وزارت مخابرات عمدا انترنیت را قطع نموده در رسانه‌های همگانی مشکل ایجاد می‌کند.

آقای توحیدی تأکید می‌کند که وزارت مخابرات باید در این زمینه پاسخگوی مردم باشد و از مشکل‌آفرینی در امور انترنیتی خودداری ورزد.

رئیس اجرایی دیده‌بان حمایت از رسانه‌های آزاد کشور از سازمان یونسکو خواست تا هفته اول ماه اسد را که به نام رسانه‌های اجتماعی است، در تقویم سازمان ملل شامل سازد.

این در حالی است که چندی قبل برخی از اعضای مجلس نمایندگان طی نامه‌ای به ریاست جمهوری خواسته بود تا رسانه‌های اجتماعی به‌خصوص فیس‌بوک را محدود سازد.

او علاوه کرد ریاست جمهوری درخواست این نمایندگان را به وزارت مخابرات اعلام داشته است تا جلو فعالیت رسانه‌های اجتماعی تا حدی گرفته شود.

صدیق الله توحیدی هشدار می‌دهد درصورتی‌که این گفته‌ها صحت داشته باشد وزارت مخابرات کاملاً در مغایرت با قانون نافذه کشور عمل می‌نماید و این غیرقابل‌پذیرش برای نهادهای حمایت از رسانه‌ها خواهد بود.

دیده‌بان حمایت از رسانه‌های آزاد کشور از تمامی رسانه‌ها می‌خواهد تا در عرصه اطلاع‌رسانی دقیق بوده و زمینه سوءاستفاده برای گروه‌های خارجی را مساعد نسازند.

آقای توحیدی تأکید می‌کند که شایعه پرانی و توهین به مذهب و شخصیت مردم از اعتبار رسانه‌ها می‌کاهد و توهین و تحقیر مردم در رسانه‌های اجتماعی خلاف قانون رسانه‌ای هست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *