• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17611
پرینت

دولت باید مصونیت بیشتر خبرنگاران و رسانه هارا تضمین کند

نی، نهاد حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان با استقبال از استفاده واژه «شهید» توسط رسانه ها و خبرنگاران گفته است که دولت باید مصونیت بیشتر خبرنگاران و رسانه ها را تضمین کند.

نی امروز سه شنبه با نشر خبرنامه ای گفته است که رسانه ها از واژه شهید استفاده م یکند و دولت هم باید نگذارد تا مخالفان واژه شهید، خبرنگاران را به خاطر استفاده ازین گونه ادبیات مورد هدف قرار بدهند و از آنان قربانی بگیرند.

روز گذشته مجلس نماینده طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن، سربازانی که در میدان های نبرد کشته می شوند، توسط رسانه ها شهید خطاب شوند.

نی همچنین می گوید که بدون شک این اقدام دولت افغانستان تأثیرات ژرفی را در بالا بردن روحیهء سربازان اردوی ملی و سایر قوتهای امنیتی دولت خواهد گذاشت زیرا کاربرد این واژه بیش ازهمه برای همرزمان و همسنگران عساکری که جانهای شیرین خودرا در میادین جنگ از دست می دهند، خیلی اهمیت دارد.

دفتر نی بر این باور است که استفاده از واژه شهید، قطعأ سربازان به این عقیده وا می دارد که زحمات و مبارزات ایشان به خاطر دفاع از استقلال، امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور بی ارزش نبوده بلکه اجر بیکران اخروی را نیز درپی خواهد داشت و دولت، مردم و رسانه ها پس از نوشیدن جام شهادت، ازیشان با اعزاز واکرام یاد می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *