• انتشار: 25 نوامبر 2017
  • ساعت: 14:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25545
پرینت

دولت افغانستان ۱۲ نامزد وزیر را به پارلمان کشور معرفی کرد

سرور دانش معاون ریاست جمهوری کشور امروز (شنبه) ۱۲ نامزد وزیر انتخاب شده توسط دولت را به مجلس کشور برای گرفتن رای اعتماد از سوی نمایندگان مردم افغانستان معرفی کرد.

نامزد وزرای معرفی شده به پارلمان برای گرفتن رای اعتماد هر یک طارق شاه بهرامی نامزد وزیر وزارت دفاع، ویس احمد برمک نامزد وزیر وزارت امور داخله، گل آغا شیرزی نامزد وزیر وزارت امور قبایل و سرحدات، داکتر نجیب الله نامزد وزیر وزارت تحصیلات عالی کشور می باشند.

همچنین آقای دانش، نرگس نهان را به عنوان نامزد وزیر وزارت معادن و پترولیم، فیض الله زکی نامزد وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین، و شهزاد گل را به عنوان نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی به نمایندگان معرفی نمود.

معاون رئیس جمهوری کشور ضمن معرفی اسامی این نامزد وزرا، از نمایندگان مجلس خواست تا آرای اعتمادشان را به آنها بدهند، و اطمینان داد که این اشخاص افرادی با اعتماد و برجسته کشور هستند.

آقای دانش همچنین به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت که دولت افغانستان متعهد است انتخابات آینده را مطابق با زمان بندی تعیین شده برگزار کند.

سرور دانش همچنین به مجلس نمایندگان در خصوص تلاش های دولت برای آوردن اصلاحات معلومات داد و گفت که اصلاحات در سه بخش اصلی کشور به شمول قضایی، خدمات ملکی و بخش مبارزه با فساد آورده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *