• انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۰۲
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29392
پرینت

دولت افغانستان حملۀ تروریستی به رژۀ نظامیان در ایران را محکوم کرد

دولت افغانستان حمله ترویستی بر رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اهواز را محکوم کرده و بر ضرورت همبستگی و مبارزه مشترک علیه تروریزم تأکید کرد.

دولت وحدت ملی افغانستان حمله ترویستی بر رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اهواز را که منجر به کشته و مجروح شدن بیش از ۸۵ نفر شد محکوم کرده و بر ضرورت همبستگی و مبارزه مشترک علیه تروریزم تأکید کرد.
داکترعبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی با نشر اعلامیه ای ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی گفته است: این رویداد موجب تألم خاطر و تأسف شدید وی گردیده است.
در این اعلامیه آمده است که تروریستان با راه‌اندازی این جنایت بزرگ، باردیگر دشمنی و عداوت‌شان را با ملت‌های منطقه آشکار ساختند. در این لحظات دشوار، خود را در غم و اندوه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران، شریک می‌دانیم.
ریاست اجرائیه گفته است مردم افغانستان که سال‌هاست مورد هدف گروه‌های تروریستی و هراس‌افگنان جهانی قرار دارند، بیشتر از هر ملت و کشور دیگر، درد و مصیبت ناشی از این حوادث را درک می‌کند. این حمله، بار دیگر ضرورت همبستگی و مبارزۀ مشترک علیه تروریسم را برجسته‌تر می‌سازد.
در پایان این اعلامیه آمده است: به نمایندگی از مردم و دولت افغانستان، حملۀ تروریستان دون صفت را محکوم می‌کنیم و به درگذشتگان حادثۀ غم‌انگیز اخیر بهشت‌برین، برای زخمی‌ها شفای عاجل و به خانواده‌های قربانیان و به ملت همسایه و برادر ایران صبر مسألت می‌ نماییم.
گفتنی است در این حمله تروریستی که روز ۳۱ سنبله به رژه ی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شهر اهواز در جنوب ایران انجام گرفت ۲۵ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *