• انتشار: ۹ جوزا ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۳:۵۴
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 34983
پرینت
عطا محمد نور:

دوره حکومت تمام شده/معرفی وزرا و سفرای جدید نامشروع و غیرقانونی است

عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان، می‌گوید پس از اول جوزا دوره کاری رئیس جمهور غنی به پایان رسیده و جابه‌جایی‌های تازه‌ای که به دستور وی صورت گرفته غیرقانونی و نامشروع است.

عطا محمد نور تأکید می‌کند: «درحالیکه ادامه کار حکومت پس از اول جوزا غیر قانونی ‌ و نا مشروع است، اقدامات و جابه‌جایی‌های اخیر حکومت شامل معرفی وزرا و سفرای جدید، نه تنها وجاهت قانونی ندارد که غیر مشروع، خلاف اخلاق سیاسی و در مغایرت با روحیه مبارزات انتخاباتی است.»

وی در مطلبی در فیس‌بوک خود می‌نویسد: «اشرف غنی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری عملا در موضع قدرت نه تنها از اعمال هرگونه صلاحیت های فرا قانونی‌اش احتراز نمی ورزد که به حربه‌یی علیه سایر نامزد ها مبدل شده است. »

والی پیشین بلخ از اعضای ولسی جرگه می‌خواهد بارد نامزد وزرای معرفی شده‌ پس از اول جوزا، به اقدامات غیر قانونی حکومت نه بگویند.

آقای نور همچنین از کشورهای میزبان هشت سفیر جدید نیز درخواست می‌کند تا با احترام به خواست اکثریت مردم، این سفرا را نپذیرند.
عطا محمد نور تهدید می‌کند همه باید در برابر اقدامات نا مشروع و غیر قانونی حکومت صف بکشند.

این در حالی‌ست که ارگ ریاست جمهوری دوره کاری رئیس جمهور غنی را با حفظ صلاحیت تا معرفی رئیس جمهور جدید افغانستان تمدید شده می‌داند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *