• انتشار: ۱۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27999
پرینت

دواخانه ها باید قیمت ادویه و مهرشان را در پشت نسخه بیماران درج کنند

اداره ملی تنظیم ادویه و محصولات صحی به خاطر جلوگیری از قاچاق ادویه، تضمین کیفیت و کنترول قیمت ادویه و محصولات صحی، مرحله دوم کمپاین بازرسی اش را آغاز کرد.

هدف این کمپاین حصول اطمینان از موجودیت ادویه و محصولات صحی با کیفیت درکشور و جلوگیری از ادویه غیر قانونی و قاچاق است.

داکتر نورشاه کامه وال، رییس اداره ملی تنظیم ادویه ومحصولات صحی امروز (شنبه) در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، با تأکید بر آنکه تمام مردم کشور به ادویه با کیفیت، مؤثر، مصون و با قیمت مناست دسترسی پیدا کنند، گفت: «این اداره تلاش می کند از تولید، تورید و فروش عمده ادویه و سایر لوازم و تجهیزات طبی در کشور اطمینان حاصل کند و شرکت های تولیدی و توریدی مکلف اند پیش از عرضه هر دوا به بازار اسناد کنترول کیفیت آن را از اداره تنظیم ادویه و محصولات صحی داشته باشند.»

بر بنیاد قانون، دواخانه ها مکلف اند پس از دادن دوا به بیمار مطابق نسخه داکتر معالج، قیمت مجموعی ادویه و مهر دواخانه را در پشت نسخه درج کنند.

رییس اداره ملی تنظیم ادویه ومحصولات صحی از شهروندان خواست هنگامی که ادویه را مطابق نسخه دست داشته شان دریافت می کنند، از مسوول دواخانه بخواهند تا قیمت مجموعی ادویه و مهر دواخانه را در پشت نسخه درج کند.

این اداره همچنین لیست های خریداری دواخانه ها را مورد ارزیابی قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که آنان ادویه ولوازم طبی مجاز را از تولید کنندگان، تورید کنندگان وعمده فروشان دارای جواز فعالیت رسمی خریداری کرده باشند.

در این کمپاین از اشتهارات و بازاریابی های غیرقانونی و بدون مجوز ادویه، جلوگیری صورت می گیرد.

آقای کامه وال گفت: «اداره ملی تنظیم ادویه ومحصولات صحی از شرکت های تولید کننده ادویه خواست اشتهارات شان را پیشاپیش با این اداره شریک سازند.»

داکتر کامه وال، از صاحبان و کارمندان مسلکی تمام تاسیسات دوایی در خواست کرد که ادویه و محصولات صحی موجود در تاسیسات  آنان باید اسناد رسمی خریداری داشته باشند.

وی هشدار داد در صورتی که دواها و لوازم و تجهیزات طبی اسناد رسمی خریداری نداشته باشند مطابق قانون ضبط می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *