• انتشار: 24 ژوئن 2016
  • ساعت: 16:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10294
پرینت

ده ها مالک موتر باربری شیرعلی احمدزی نماینده کوچی ها را متهم به زورگویی و سرقت کردند

ده ها تن از مالکان موترهای باربری نوع تانکر مدعی هستند که شیرعلی احمدزی نماینده مردم کوچی در مجلس نمایندگان با همکاری فردی دیگر موترهایشان را به سرقت برده اند.

این مالکان موتر امروز جمعه، در یک نشست خبری اظهار کردند که برای رسیدگی به حق شان به اکثر اداره های دولتی شکایت کرده اند، ولی جوابی دریافت نکرده اند.

حاج پاچا میر، یکی از مالکان موتر می گوید که بارها برای اعاده حق خود به شیرعلی احمدزی مراجعه کردیم ولی از سوی محافظان شیرعلی احمدزی به مرگ تهدید شدیم.

حاج پاچا میر می گوید، شیرعلی احمدزی خود را از نزدیکان رییس جمهوری معرفی کرده است و از دادن حق و اموال مالکان موتر خودداری می کند.

به گفته مالکان موترهای باربری، انان در سال ۱۳۹۲ خورشیدی، ۲۳۱ عراده تانکر تیل را از شیرخان بندر حمل کرده بودند تا به شوراب قندهار برسانند ولی در بین راه ۱۲ موترشان توسط مخالفان مسلح آتش زده شدند و یکی از راننده هایشان نیز کشته شد.

طرف قرارداد این محموله با مالکان ۲۳۱ موتر، حاجی گل پاچا، رییس شرکت ستاره طلایی بوده است.

به گفته مالکان موترهای تانکر تیل؛ اکنون این فرد (حاجی گل پاچا) با پشتیبانی شیرعلی احمدزی نماینده کوچی ها در مجلس، از پرداخت بیش از ۱٫۶ میلیون دالر خودداری می کند.

از سوی دیگر، در جرگه ای که برای حل اختلاف موضوع مذکور تشکیل شده بود، شیرعلی احمدزی ۱۰ عراده موتر را تحت عنوان “مچلغه” در سرای خود در سال ۱۳۹۴ خورشیدی برای یک هفته نگه داشته بود اما اکنون بعد از گذشت یک سال هنوز موترها را به صاحبانش نداده است.

آنان می گویند بالاخره در تاریخ ۲۶ جوزای سال جاری موترها توسط شیرعلی احمدزی و گل پاچا به سرقت برده شد و در یک سرای دیگر پرزه شد که ۷ عراده اسب و یک تیلر هنگام پرزه شدن دستگیر شد و اکنون تحت نظارت حوزه ۱۹ شهر کابل است.

مالکان موتر از رییس جمهوری و سایر مقام های ذیصلاح می خواهند که تا روشن نشدن این قضیه مانع خروج گل پاچا، رییس شرکت ستاره طلایی و شیرعلی احمدزی نماینده کوچی ها در مجلس از کشور شوند.

این اتهام در حالی علیه شیرعلی احمدزی وارد می شود که چندی پیش نیز یک روزنامه پاکستانی گزارشی را منتشر کرد و حاجی شیرعلی احمدزی را متهم کرد که از سوی پولیس پشاور به اتهام تلاش تجاوز جنسی بر یک رقاصه پاکستانی بازداشت شده است.

روزنامه پاکستانی گفته بود که از منزل احمدزی نیز یک قطعه کارت هویت پاکستانی بدست آمده است؛ اما وی این اتهام ها را بعد رد کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *