• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۰۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13584
پرینت
جنرال نیکلسون:

ده فیصد افغانستان در کنترول شورشیان طالبان است

مقامات آمریکایی می گویند که شورشیان طالبان تقریبا ۱۰ فیصد افغانستان را در کنترول کامل خود دارند و برای ۲۰ فیصد دیگر نیز در حال جنگ هستند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو و سربازان آمریکایی در افغانستان روز گذشته (جمعه) گفت که ۱۰ فیصد جمعیت افغانستان توسط شورشیان طالبان کنترول می شود و این گروه برای ۲۰ فیصد دیگر نیز با دولت در حال جنگ است.

جنرال جان نیکلسون که در یک کنفرانس خبری به پرسشی پاسخ می داد گفت “چیزی که ما می دانیم این است که گروه طالبان ۱۰ فیصد جمعیتی را تحت کنترول دارند. اما این گروه برای ۲۰ فیصد دیگر نیز در حال جنگ با نیروهای امنیتی است.”

وی همچنین گفت که نیروهای امنیتی افغانستان نتوانسته اند نفوذ و کنترول شان را بر مناطق افزایش دهند، اما همچنان ۶۵ تا ۷۰ فیصد افغانستان را در کنترول کامل خود دارند.

آقای نیکلسون همچنین به موضوع گروه داعش اشاره کرد و گفت که رهبران گروه تروریستی داعش در سوریه به جنگجویان اش در افغانستان پول و هدایت می هد.

اما عملیات های متعدد نیروهای آمریکایی و افغانی علیه این جنگجویان و کشتن بسیاری از افراد کلیدی این گروه سبب شده تا داعش نتواند در افغانستان رشد کند.

به گفته جنرال نیکلسون، گروه داعش هم اکنون نسبت به ماه های گذشته نفوذ بسیار کمتری دارد.

آریانا نیوز نوشت؛ از سویی دیگر آقای نیکلسون در خصوص افزایش آمار تلفات نیروهای امنیتی افغانستان اظهار نگرانی کرده است و می گوید بسیاری از این نیروها در پوسته های دور افتاده با تجهیزات و امکانات کمی بسر می برند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *