• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20851
پرینت

دفتر والی دایکندی به نشست خبری فعالان مدنی در کابل واکنش نشان داد/ برگزار کنندگان نشست، قصد بهره برداری سیاسی دارند

مقام های ولایت دایکندی نسبت به نشست خبری روز گذشته (یکشنبه) عده ای از شهروندان واکنش نشان دادند و انتقادهای این افراد را مغرضانه و سیاسی خواندند.

دفتر مطبوعاتی ولایت دایکندی با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها، گفته است که از انتقادهای سازنده و غیر مغرضانه و اصل آزادی بیان استقبال و حمایت می کند اما افرادی که اخیرآ به عنوان فعال مدنی نشست مطبوعاتی برگزار کرده است، قصد بهره برداری سیاسی دارند.

روز گذشته چند تن از شهروندان ولایت دایکندی، در کابل نشستی خبری در کابل برگزار کردند و والی دایکندی را متهم به کم کاری و اختلاس کردند.

در خبرنامه نوشته شده که افرادی که دیروز نشست خبری را برگزار کرده بودند، اعضای حزب انسجام ملی هستند و تاکنون هیچ گونه فعالیت مدنی نداشته اند.

لازم به ذکر است که معصومه مرادی، والی دایکندی با حمایت محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به سمت ولایت دایکندی رسیده است.

دفتر مطبوعاتی ولایت دایکندی نوشته است که ما معتقدیم برای رسیدن به مقاصد سیاسی، نباید فعالیت مدنی را عنوان و پوششی برای هجمه ها و اتهامات بی اساس قرار دهیم. به جا است هرگونه اعلام موضع از مجرایی که به آن تعلق داریم، صورت بگیرد و شایبه اغراض شخصی و باندی کسب نکند.

در خبرنامه همچنین نوشته شده که ما بارها از اعضای محترم حزب انسجام ملی دعوت کرده ایم تا مطالبات شان را به طور قانونی مطرح نمایند تا مورد بررسی و مداقه قرار گیرد و با کمک.و همیاری هم با مشکلات و نارسایی های موجود مقابله و تنش‌های اجتماعی را مهار کنیم اما متاسفانه آنها به فعالیت های تخریبی شان ادامه داده و هر روزه ادعای تازه ای را مطرح می کنند که عاری از حقیقت و بی بنیاد است.

همچنین نوشته اند که اداره ولایت دایکندی با تبعیت از سیاست‌های حکومت وحدت ملی در ساحات مختلف، با عزم قاطع برای توسعه و انکشاف کوشیده است و تا آنجا که امکانات برای خدمت‌گزاری در موجود بوده، کارهای خوبی به انجام رسیده است. مبارزه با پدیده فساد اداری در صدر برنامه های والی قرار داشته و از مجاری قانونی اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته است که مردم آگاه و هوشیار دایکندی در جریان اقدامات ما قرار دارند.

این اداره در واکنش به نشست خبری دیروز گفته است که فساد اداری و مالی، دست داشتن مقام ولایت در ناامنی‌ها و قتل ها، از همه مهمتر اتهام دست داشتن مقام ولایت در قتل وکیل سمیه محمدی که در حادثه زیارت سخی در محرم سال گذشته اتفاق افتاده و مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفت، مسئله غصب زمینهای رهایشی و عدم صلاحیت کاری، بی اساس ترین و سخیف ترین اتهاماتی است که از سوی برگزار کنندگان کنفرانس مذکور به والی وارد کرده اند.

اداره ولایت دایکندی به منظور روشن شدن اتهامات وارده و تامین شفافیت هرچه بیشتر و زدوزدن ابهاماتیکه همیشه از جانب چنین افراد و اشخاص مطرح شده است، با هیئتی که حدود چند ماه قبل از کابل اعزام شده بود تمام موضوعات را به گونه شفاف و واضح شریک و مطرح کرده و به ابعاد مختلف روشنی کامل انداخته ایم. ما ضمن استقبال از این امر، در صورتی که اتهامات وارده کذب ثابت شود، حق دادخواهی و اعاده حیثیت را برای خود محفوظ می دانیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *