• انتشار: 1 جولای 2016
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10442
پرینت

دفتر سازمان ملل در افغانستان حمله طالبان به افسران آکادمی پولیس را محکوم  کرد

بلندپایه ترین مقام دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان حمله انتحاری شورشیان طالبان را به افسران آکادمی پولیس در کابل محکوم کرد.

 

تداماچی یاماموتو نماینده جدید سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان گفت هیچ توجیهی برای این حمله وجود ندارد.

آقای یاماموتو افزود من به تمامی طرف های درگیری یادآور می شوم که موظف هستند در تمامی مواقع، همه قوانین بین المللی بشردوستانه را رعایت کنند.

نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان از جانب سازمان ملل متحد به تمامی خانواده های قربانی این حادثه دلخراش تسلیت عرض نمود و آرزوی بهبودی سریع برای زخمی ها کرد.

لازم به ذکر است که روز گذشته شورشیان طالبان یک حمله انتحاری دو مرحله ای را علیه افسران آکادمی پولیس راه اندازی کردند که در این حادثه ۳۳ تن کشته و ۷۱ تن دیگر زخمی شدند.

در این رویداد، یک شورشی ابتدا با یک موتر مملو از مواد منفجره یک اتوبوس افسران آکادمی پولیس را هدف قرار داد؛ سپس لحظاتی بعد و هنگامی که دیگر افسران به کمک اتوبوس مورد هدف آمده بودند، یک شورشی دیگر واسکت/جلیقه انتحاری اش را در میان آنان منفجر کرد.

آقای یاماموتو در پیامش تصریح کرد این حمله مشخصا طوری طراحی شده بود که آمار تلفات در بیشترین حد خود قرار بگیرد و زمانی که دیگر افسران پولیس به کمک زخمی های حمله اول رفته بودند، حمله دوم میان آنان صورت گرفت.

وی تاکید کرد که بانیان این حادثه باید پاسخگو باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *