• انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۰۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31317
پرینت
تورن جنرال نورالله قادری فرمانده قول اردوی 207 ظفر

دشمن توانایی انجام کار علیه دولت را ندارد

تورن جنرال نورالله قادری فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که با وجود افزایش تحرکات دشمن در یک سال اخیر طالبان توانایی انجام کار علیه دولت را ندارد.

به گزارش رها، تورن جنرال نورالله قادری فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور در نشستی خبری با رسانه ها گفت که تحرکات طالبان مسلح در سال جاری نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته اما آنها توانایی انجام کاری علیه دولت را نداشته و ما همانطوری که امنیت انتخابات پارلمانی را تامین نمودیم برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری نیز آماده هستیم.

جنرال قادری می گوید: قول اردوی ۲۰۷ ظفر در سال ۱۳۹۷ حدود ۴۱ عملیات پلان گذاری شده و تعدادی عملیات غیر پلان شده را در حوزه کاری خویش انجام داده است که به دست آوردهای بزرگی چون تلفات زیاد دشمن، خنثی سازی مین های زیر پلچک و دستگیری عده ای زیاد از مخالفین و سپردن آن ها به نهادهای عدلی و قضایی انجامیده است.

قومندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر از فراغت حدود یک هزار نیروی نظامی در مرکز تعلیمی این قول اردو خبر داده اظهار داشت: این فارغان در قطعات مختلف؛ سرحدی، نظم عامه و لوای پیاده قول اردو تقسیم گردیده و ایفای وظیفه می کنند.

با گذشت هر روز ظرفیت های این ارگان امنیتی با تشریک مساعی سایر نهادهای امنیتی بالا رفته و حمایت هوایی نیز رو به بهبود است.

آقای قادری افزود: در این اواخر در ولایت فراه دشمن تلفات گسترده داده است و همچنان وضعیت امنیتی در ولایت هرات روز به روز رو به بهبود است.

وی در پاسخ به این سوال که تحرکات طالبان در این اواخر چقدر نگران کننده است، تصریح کرد: در مقایسه با سال های گذشته در زمستان سال جاری تحرکات طالبان مسلح افزایش یافته است.

او گفت در گذشته نیز، دشمن تهدید کرده بود که نمی گذارند پروسه انتخابات پارلمانی در کشور برگزار گردد، اما با تلاش نیروهای امنیتی انتخابات به خوبی در کشور، مخصوصا حوزه غرب بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار شد. ما همچنان آماده هستیم تا امنیت انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۸ را به نحو احسن تأمین نماییم.

این مقام امنیتی کشور همچنان با اشاره به روند مذاکرات صلح در کشور علاوه کرد: اکنون حکومت و دولت‌مردان کشور همگی بسوی صلح قدم بر داشته اند و نیروهای امنیتی نیز برای تحکیم صلح در کشور تلاش می کنند اما دشمن نمی خواهد صلح بوجود بیاید چرا که آنها نوکران بیگانگان هستند و نمی خواهند در این کشور امنیت حاکم شود. اگر دشمن راضی به صلح نشد، ما تا سرکوب کامل آنها برابرشان می جنگیم و از پای نمی نشینیم.

این اظهارات فرمانده قول اردوی ظفر در حالی بیان می شود که همزمان قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز با نشر اعلامیه ای گفته است که دشمن لیاقت صلح را ندارند و سزای آنها گلوله و بمب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *