• انتشار: 16 آوریل 2018
  • ساعت: 14:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27524
پرینت
امرالله صالح:

«دشمنی پاکستان و مزدورانش با کابل و قطع برق تازگی ندارد»

امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی و رئیس جریان سیاسی «روند سبز» با اشاره به قطعی برق کابل می گوید که دشمنی پاکستان و مزدوران این کشور با کابل و قطع شدن برق، موضوع تازه ای نیست.

آقای صالح در صفحه اجتماعی اش نوشته است که در تمام دوره شهید ربانی، کابل از برق محروم بود، زیرا گلبدین حکمتیار به دستور پاکستان و یا به هر دلیل دیگری، برق را به روی میلیون ها انسان قطع کرده بود.

وی علاوه کرده که دشمنی پاکستان و مزدوران آن کشور با مردم افغانستان و قطع شدن برق، تازگی ندارد.

رئیس پیشین اداره امنیت ملی با بیان اینکه یک روز آنهایی که برق را به روی مردم کابل قطع کرده اند، روی سیاه و خجل تسلیم همین مردم می گردند، خاطرنشان ساخت، که قطع برق در کابل تنها به بیچاره ترین ها که اکثریت مردم را تشکیل می دهند، زجر می دهد؛ و «طالب دشمن اکثریت این ملت است.»

لازم به ذکر است که از دو روز بدین سو برق کابل و برخی دیگر از ولایات، به دلیل خراب شدن یکی از پایه های انتقال برق وارداتی تاجیکستان و ازبکستان به افغانستان در ولسوالی «دوشی» ولایت بغلان قطع گردیده است.

یک مقام محلی در ولایت بغلان روز گذشته گفته بود که طالبان با وصل مجدد و ترمیم پایه خراب شده موافقت کرده اند، مشروط بر اینکه برق مناطق تحت کنترل آنها نیز وصل گردد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *