• انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۴۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11544
پرینت
اداره ارگان های محلی:

دشمنان نمی توانند با انتحاری بین مردم تفرقه ایجاد کنند

اداره ارگان های محلی می گوید که هر حادثه که برای هر افغان اتفاق می افتد، تمامی مردم افغانستان از وقوع ان حادثه احساس درد و ناراحتی می کنند.

 

منیره یوسفزاده، سخنگوی اداره ارگان های محلی امروز در نشستی خبری گفت که دشمنان نمی توانند با سازماندهی کردن این نوع حملات، مردم ما را متفرق و جدا سازند.

خانم یوسفزاده افزود، مردم افغانستان در هر نقطه ای که هستند در این گونه حوادث متحدتر از گذشته می شوند و همبستگی خود را حفظ می کنند.

اواضافه کرد، حملات انتحاری از نظر شرعی و انسانی مردود است و اشخاصی که این گونه حملات را انجام می دهند و یا سازماندهی می کنند مورد نفرت عمومی قرار دارند.

وی همچنین گفت که مسئولین محلی، با حضور خویش در میادین جنگ، در خط اول اهدای خون چهره نو از حکومتداری خوب را معرفی می کنند که در ان مافوق و مادون معنایی ندارد و همه مسئول و خدمتگذار متعهد برای بهتر شدن اینده افغانستان اند.

رهبری اداره مستقل ارگانهای محلی از والیان ولایاتی که پیکر قربانیان حادثه ی دوم اسد، به ان ولایات انتقال داده می شوند، هدایت داده که ضمن اشتراک در مراسم خاکسپاری و مراسم ترحیم شهدا، از خانواده قربانی دلجویی کنند.

از سوی دیگر، پیشتر رئیس جمهوری نیز دستور داده بود که زخمی های رویداد دو اسد که زمینه درمان در داخل کشور مهیا نیست، انان را به خارج کشور منتقل کنند.

او همچنین گفته بود که خود به طور مستقیم قضیه درمان زخمی شدگان رویداد دوم اسد را پیگیری می کنم.

در دوم اسد سال جاری خورشیدی یک حمله کننده انتحاری به تظاهر کنندگان جنبش روشنایی حمله کرد که ۸۴ تن شهید و حدود ۳۰۰ تن زخمی شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *