• انتشار: ۱ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۵۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30629
پرینت
اشرف غنی هنگام عیادت از مجروحان حادثه هتل اورانوس

دشمنان تمام مرزهای اخلاقی و شرعی را زیرپا کرده و بر هویت ملی ما حمله کردند

طالبان تنها با محکوم‌کردن این رویداد نمی‌توانند رفع مسئولیت کنند، آنان باید عملاً برای صلح کار نمایند تا انسان‌کشی، افغان‌کشی و مسلمان‌کشی پایان یابد.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی، شب گذشته از مجروحان حادثۀ تروریستی مراسم بزرگداشت میلاد نبی اکرم که در حال حاضر در شفاخانه ایمرجنسی تحت معالجه قرار دارند، عیادت کرد.
رئیس جمهور کشور ضمن استدعای شفای کامل برای مجروحان حادثۀ یاد شده، گفت که در تاریخ افغانستان هیچ‌گاهی برعلما، قرآن شریف و مراسم میلاد پیامبر، اینگونه حملۀ بی‌باکانه و بزدلانه صورت نگرفته است، دشمنان افغانستان تمام حدود اخلاقی و شرعی ما را زیرپا کرده و بر ساختار و سیاست عنعنوی و هویت ملی ما حمله کردند و این حمله بی‌جواب نخواهد ماند.
رئیس‌جمهور غنی با اشاره به مسئولین حادثۀ هتل اورانوس کابل گفت: کسانی که برای اولین بار انفجار و انتحار را به این وطن آوردند، مسئول حمله و فاجعه دیروز می‌باشند. وی افزود که طالبان تنها با محکوم‌کردن این رویداد نمی‌توانند رفع مسوولیت کنند، آنان باید عملاً برای صلح کار نمایند تا انسان‌کشی، افغان‌کشی و مسلمان‌کشی پایان یابد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که لانه ها، مراکز تربیت و منابع مالی انفجار و انتحار در کشور همسایۀ ما قرار دارند، از دوستان بین‌المللی می‌خواهیم تا مراکز، کشورها و حکومت‌های حامی انفجار و انتحار را به صورت منطقی شناسایی کنند.
همچنان رئیس‌جمهور غنی ضمن قدردانی از تیم داکتران، جهت بهترشدن وضعیت صحی مجروحان، هدایات لازم داد و از مسئولان شفاخانۀ ایمرجنسی خواست که برای تداوی مجروحین رویداد متذکره، از تمام امکانات استفاده کنند.
متقابلا مسئولان و داکتران شفاخانه ایمرجنسی، از رسیدگی به موقع و خدمات صحی مؤثر به مجروحان، به رئیس‌جمهور اطمینان خاطر دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *