• انتشار: 10 سپتامبر 2016
  • ساعت: 16:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13233
پرینت

دست کم ۹۴ شورشی مسلح در درگیری های تازه به هلاکت رسیده اند

دست کم ۹۴ تن از شورشیان مسلح به مشول ۴ تروریست گروه داعش در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی کشور با نشر خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان مسلح و تروریستان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در پی آن، دست کم ۹۴ دهشت افکن به شمول ۴ تروریست داعشی کشته و ۴۹ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش این عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

تمامی این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و قوتهای توپچی صورت گرفته است.

در عملیاتی که در ولسوالی های چوره و ترینکوت ولایت ارزگان صورت گرفت، ۷۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۷ عراده موتر این شورشیان نیز منهدم شد.

در مربوطات قریه بابوس مرکز ولایت لوگر، ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده، یک تن زخمی و یک عراده موتر نیز منهدم شد.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های ده بالا و اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۴ تن از جنگجویان داعش کشته شده و یک تن دیگر زخمی شدند.

لازم به ذکر است که پیش تر سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب گفته بود که در عملیات هوایی تازه، ۱۳ تن از جنگجویان گروه داعش در ولسوالی های ده بالا و اچین کشته شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی که در مسیر شاهراه دولینه-پسابند در ولایت غور صورت گرفت، ۶ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۴۲ تن دیگر زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ، ۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش همچنین افزده است که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی گردیده بودند، ۱۳ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *