• انتشار: ۱ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۰۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12610
پرینت

دست کم ۷۸ شورشی به شمول ۱۱ فرمانده آنان به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات های روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۷۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۱۱ تن از فرماندهان آنان را به هلاکت رساند.

همچنین این عملیات ها که در شماری از ولسوالی های ۱۰ ولایت کشور از جمله ننگرهار، کندز، غزنی، سرپل، غور، بادغیس، تخار، بغلان و هلمند راه اندازی شده بود، ۴۲ زخمی از این شورشیان برجای گذاشت.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۱۰ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، دست کم ۷۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۱۱ فرمانده آنان به هلاکت رسیده و ۴۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع خلاصه ای از عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

کلیه این عملیات ها با حمایت نیروهای هوایی و توپچی علیه مواضع شورشیان صورت گرفته است.

در عملیات های که در مربوطات ولسوالی های امام صاحب، خان آباد و مرکز ولایت کندز صورت گرفت، ۴۱ تن از شورشیان طالبان به شمول داکتر حسین ولسوال نام نهاد خان آباد و ۳ تن از فرماندهان دیگر شورشیان به نام های قاری هاشم، قاری خیرالله و قاری ابوبکر به هلاکت رسیدند و ۸ تن دیگرشان به شمول یک فرمانده انان به نام جواد زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات بغلان مرکزی ولایت بغلان صورت گرفت، ۱۳ تن از دهشت افکنان بشمول ملا نور و سردار آغا از سرگروه های آنان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای امنیتی در ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار، ۱۲ تن از شورشیان طالبان به شمول ۳ فرمانده آنان به نام های محمد عارف، عبدالرحمن و البدر کشته شده و ۲۷ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند. در جریان همین عملیات، مقادیری سلاح و مهمات از جمله ۳ میل پیکا، یک میل راکت انداز و ۳ میل کلاشینکوف بدست نیروهای امنیتی افتاد. لازم به ذکر است که برخی از اجساد شورشیان همچنان در میدان نبرد باقی مانده است که اتباع خارجی نیز میان کشته شدگان هستند.

همچنین در نتیجه عملیات تصفیه ای در مربوطات ولسوالی سانچارک ولایت سرپل و گیلان ولایت غزنی ۳ تن از شورشیان طالبان به شمول یک تن از فرماندهان آنان به نام معاذ کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۵ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *