• انتشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21689
پرینت

دست کم ۷۰۰ جنگجوی گروه داعش طی ۳ ماه گذشته کشته شده اند

مقامات امنیتی می گویند که طی ۳ ماه گذشته و در جریان عملیات حمزه علیه گروه داعش، دست کم ۷۰۰ عضو این گروه در ولایت ننگرهار کشته شده اند.

جنرال محمد زمان وزیری فرمانده قول اردوی ۲۰۱ سیلاب که روز پنجشنبه به ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار رفته بود، گفت گروه داعش طی دو سال گذشته تلفات بسیار سنگینی را در افغانستان متحمل شده است.

جنرال وزیری ضمن بیان اینکه نیروهای امنیتی تمامی تلاش های گروه داعش را خنثی کرده اند، گفت که این گروه ضربه سنگینی را نیز متحمل شده است.

وی افزود مناطقی که پیش تر در آن جنگجویان گروه داعش فعالیت می کردند، توسط نیروهای امنیتی افغانستان پاکسازی شده است.

وی همچنین افزود که پوسته های جدید امنیتی در مناطقی که پاکسازی شده اند، ایجاد می گردد تا از بازگشت جنگجویان داعش جلوگیری بعمل آید.

آقای وزیری علاوه کرد که جنگجویان داعش در آنسوی خط دیورند آموزش می بینند.

لازم به ذکر است که ولایت ننگرهار به مکانی برای حضور جنگجویان گروه داعش تبدیل شده است، و از زمان ظهور این گروه در این ولایت، نیروهای امنیتی عملیات های گسترده و متفاوتی برای نابودی این گروه راه اندازی کرده اند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان پیش تر گفته بود که گمان زده می شود که داعش در حدود ۳ تا ۴ هزار جنگجو در افغانستان داشته باشد، اما پس از اجرای برخی عملیات گسترده اعلام کرد که این تعداد به چیزی بیشتر از یک هزار جنگجو کاهش یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *