• انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۴۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9437
پرینت

دست کم ۲۰۰ شورشی به ساختمان ولسوالی تیوره ولایت غور حمله کردند

مقامات محلی ولایت غور می گویند که شب گذشته دست کم ۲۰۰ شورشی به رهبری ملا تیمور والی نام نهاد طالبان برای این ولایت به ساختمان ولسوالی تیوره این ولایت حمله کردند.

این مقامات می گویند که دست کم ۲۰۰ تن از شورشیان مسلح به رهبری ملا تیمور والی نام نهاد طالبان برای ولایت غور دیر وقت شب گذشته به ساختمان ولسوالی تیوره این ولایت حمله کردند که اما با پاسخ مناسب نیروهای امنیتی مواجه شدند.

جنرال مصطفی محسنی فرمانده پولیس ولایت غور به خبرگزاری رها گفت که این شورشیان حوالی ساعت یک بامداد به ساختمان این ولسوالی حمله کردند و این نبرد چهار ساعت به طول انجامید.

آقای محسنی گفت پس از حمله شورشیان به ساختمان ولسوالی تیوره، نبرد میان نیروهای امنیتی و این شورشیان در گرفت که در نهایت ۷ شورشی مسلح کشته شده و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

به گفته آقای محسنی این حمله توسط ملا تیمور والی نام نهاد طالبان برای ولایت غور طراحی و اجرا شده بود.

فرمانده پولیس ولایت غور تاکید کرد که نیروهای امنیتی این ولایت به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد تا شورشیان طالبان در این ولایت اعمال نفوذ کنند.

گفتنی است یورش شورشان مسلح بر ساختمان ولسوالی تیوره ولایت غور در حالی صورت می گیرد که روز گذشته ملا تیمور به افراد تحت امرش گفته بود قصد دارد تا مرکز ولسوالی تیوره را به تصرف خود دربیاورد.

لازم به ذکر است ملا تیمور والی نام نهاد طالبان مسلح برای ولایت غور از ولایت هلمند می باشد که به ولسوالی تیوره ولایت غور منتقل شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *