• انتشار: ۲ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28432
پرینت

دستور تازه رئیس جمهور برای بهبود وضعیت امنیتی ولایت غزنی

به دنبال گزارش های رسیده مبنی بر حملات گسترده طالبان به ولایت غزنی، رئیس جمهور عصر روز گذشته در گفتگو با مقامات امنیتی و محلی ولایت غزنی دستورات لازم برای بهبود وضعیت امنیتی این ولایت را به آنان داد.

دفتر ریاست جمهوری نوشته است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور عصر روز گذشته (سه شنبه) از طریق ویدیو کنفرانس با مقامات محلی و نظامی ولایت غزنی صحبت کرد.

دراین ویدیو کنفرانس که شماری از مسوولان ارگان‌های امنیتی و دفاعی نیز حضور داشتند، والی غزنی و قوماندان قول اردوی ۲۰۳ تَندر در مورد وضعیت عمومی امنیتی ولایت غزنی به رئیس ‌جمهور گزارش دادند و مشکلات و پیشنهادات خویش را نیز با وی شریک ساختند.

رئیس‌جمهور از مسئولین ملکی و نظامی ولایت غزنی خواست که مسایل عمده مربوط به آن ولایت را اولویت ‌بندی نمایند و به‌ منظور بهبود وضعیت امنیتی، اجتماعی و انکشافی غزنی تلاش همه ‌جانبه به‌خرج دهند.

آقای غنی همچنین به وزرای سکتور امنیتی دستور‌داد که به‌ ولایت غزنی سفر نمایند و وضعیت آن ولایت را مورد بررسی قراردهند تا در روشنایی آن، تصامیم لازم اتخاذ گردد.

رئیس‌جمهور به ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی و نهادهای مربوطه هدایت داد، نظر به‌اینکه  غزنی ولایت درجه اول است، باید امکانات ولایت درجه اول را به این ولایت فراهم سازند.

این در حالیست که جنگجویان طالبان دوشنبه شب حملات گسترده ای را به چندین ولسوالی ولایت غزنی راه اندازی کردند و شماری از نیروهای امنیتی به شمول فرمانده قوماندانی امنیه یکی از ولسوالی ها را به شهادت رساندند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *