- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

دزدان برق محاکمه می‌شوند

امان‌الله غالب، رییس عمومی شرکت برشنا روز سه‌شنبه،۳۱ ثور، در یک نشست خبری مشترک با لوی‌سارنوالی گفت با امضای این تفاهم‌نامه، یک کمیته‌ی مشخص جهت تعقیب عدلی دزدان و سوء استفاده‌کنندگان برق در مرکز و ولایات ایجاد شده است. در این راستا کسانی که انرژی برق را می‌دزدند و یا به تاسیسات برقی صدمه می‌رسانند، به لوی‌سارنوالی معرفی شده و مورد پیگرد قرار ‌می‌گیرند.

آقای غالب بیان کرد این تفاهم‌نامه به اساس کدهای جزای افغانستان ایجاد شده است و بر اساس آن شرکت برشنا قادر خواهد بود درآمد صرفیه برق را از بدهکاران اخذ کند.

به گفته او هدف از ایجاد این کمیته مشترک بدنام کردن کسی و یا مجرم‌نمایی کسی نیست، بلکه جمع‌آوری درآمد از نزد بدهکاران این شرکت است.

او خاطر‌نشان کرد با امضای این تفاهم‌نامه این شرکت یک کمپین مشخص را در جهت افشاسازی بدهکاران این شرکت آغاز خواهد کرد.

  او گفت: «ما سر از فردا هر روز نام دو تا سه نفر از مقروضان برق را نشر خواهیم کرد.»

آقای غالب اعلام کرد این شرکت نام کسانی را نشر می‌کند که یک مبلغ هنگفت از این شرکت بدهکارند.

به گفته رییس عمومی شرکت برشنا، قوماندانان، وکلای پارلمان، سیاست‌مداران بلندرتبه‌ی حکومتی و جهادی‌ها از جمله افرادی‌اند که از شرکت برشنا بده‌کار اند.

او افزود شرکت برشنا از آغاز سال جاری تا اکنون، ۳۰۰ تن را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده است.

این در حالی است که چندی پیش نیز این شرکت کمپینی را به منظور فاش کردن نام زومندان قرضدار شرکت برق، در شبکه‌های اجتماعی آغاز کرده بود.

رییس شرکت برشنا از بدرفتاری شماری از زورمندان در شهر کابل و ولایت‌های دیگر انتقاد کرد.

او گفت شماری از زورمندان برای کارمندان این شرکت مانع ایجاد می‌کنند و کارمندان این شرکت را مورد لت‌وکوب قرار می‌دهند.

او ابراز امیدواری کرد که با امضای تفاهم‌نامه مشترک با لوی‌سارنوالی بتواند مانع خشونت فزیکی در برابر کارمندان شرکت برق شود.