• انتشار: ۹ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۰۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5613
پرینت
مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر:

در ۹ ماه حدود ۶۰۰ قاچاقبر دستگیر شده اند/قضایای جرمی نسبت به سال گذشته بیشتر شده است

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم و مسکرات و مواد مخدر می گوید که در ۹ گذشته سال جاری ۵۹۸ قاچاقبر مواد مخدر را دستگیر و به پنجه قانون سپرده است.

 

مسوولان در مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر می گویند که قضایای جرمی امسال نسبت به سال گذشته نیز افزایش یافته است.

احمدخالد موحد، سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر امروز در یک نشست خبری گفت: ” در ۹ ماه سال جاری؛ این مرکز و نهادهای کشفی و امنیتی کشور، در پیوند به ۴۳۷ قضیه در کشور ۵۹۸ تن را بازداشت کرده اند”.

او اضافه کرد: در پیوند به این قضایا، بیش از چهار و نیم تن هیرویین، ۱۹ کیلوگرم مورفین، ۲۴ تُن تریاک، بیش از ۲ تُن مواد کیمیاوی، ۱۵۸ تن چرس، ۳۴۶۷ لیتر مشروبات الکولی، ۱۳۶ میل سلاح، ۱ عدد دوربین، ۴ فیر راکت، ۱۰۴۲ فیر مرمی، ۲۷۵ عراده انواع وسیله نقلیه و ۵۲۰ سیت تیلفون به دست آمده است.

آقای موحد افزود: پرونده های تمامی قاچاقبران به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه موادمخدر و مسکرات فرستاده شده است که در آن میان ۳۷ تن آنان کارمندان خدمات عامه ، ۱۴ بانو و دو تبعه خارجی شامل می باشد.

وی گفت که دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۴۰۵ قضیه جرمی که شامل ۵۹۰ مجرم می شود؛ هر فرد را به سه ماه تا بیست سال زندان محکوم به مجازات نموده است.

به نقل از سخنگوی این مرکز؛ این قضیه ها در ۲۷ ولایت رخ داده است که بیشترین قضایا در ولایات ننگرهار، قندهار، کابل، هلمند، بدخشان و ولایت نیمروز به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش این نهاد؛ در ولایات دایکندی، بامیان، خوست، کاپیسا، پنجشیر، میدان وردک، نورستان هیچ قضیه جرمی مسکرات و مواد مخدر رخ نداده است.

این در حالی است که روز گذشته ریاست عمومی امنیت ملی نیز در دو رشته عملیات جداگانه در ولایت لوگر؛ بیش از هشت تُن مواد مخدر نوع چرس که پروسس و قابل استفاده می گردید، کشف و آتش زدند.

در این عملیات های تعدادی مهمات، واسطه نقلیه و اسلحه نیز به دست امنیت ملی افتاده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *