• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۵۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17291
پرینت

در ۶ ماه گذشته، ۹ هزار گردشگر از آثار باستانی هرات دیدن کرده اند

مسوولان اداره اطلاعات و فرهنگ در هرات می‌گویند که در طی شش ماه نخست سال جاری، ۹هزار گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی این ولایت بازدید کرده‌اند.

آریا رئوفیان، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید که صنعت گردشگری در این ولایت رشد کرده و تنها در جریان شش ماه نخست امسال، حدود ۹هزار گردشگر از داخل و خارج کشور، به این ولایت آمده‌اند.

او گفت که برای جذب گردشگران خارجی و فراهم‌سازی شرایط امنیتی، سهولت رفت و آمد و مکان برای آن‌ها، به گونه‌ی جدی تلاش کرده است.

به همین منظور کمیته‌ای متشکل از فرماندهی پولیس هرات،  ریاست اطلاعات و فرهنگ و اتاق‌های تجارت، هماهنگ شده اند تا شرایط مناسب بود و باش، امنیت، رهنمایی و دیگر سهولت‌های لازم را برای گردشگران فراهم‌آوردند.

همچنان رییس اداره اطلاعات و فرهنگ از آمادگی این اداره برای پذیرایی از کاروان گردشگران ایرانی در سال نو خورشیدی خبر داد.

او گفت که با مقام‌های خراسان رضوی ایران دیداری داشته‌اند و پس ازین قرار است کاروان‌های گردشگران ایرانی از آثار باستانی ولایت هرات بازدید کنند‌.

به گفته‌ی رئوفیان قرار است با گرم شدن هوا، گردشگران کشورهای ازبکستان، ترکمنستان و ایران به ولایت هرات سفر کنند.

در همین حال او می‌گوید که  اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، طرحی را برای صنعت گردشگری تهیه کرده که پس از این مکتب‌ها و دانشگاه‌ها بطور منظم تورهایی را راه‌اندازی کنند تا دانش‌آموزان و دانشجویان با آثار و میراث های تاریخی هرات آشنا شوند.

او افزود که قرار است تور‌های علمی میان‌ولایتی در دیگر ولایت‌های کشور نیز توسعه یابد.

طبق این طرح، دانش‌آموزان و دانشجویان از آثار و بناهای تاریخی ولایت‌های دیگر نیز بازدید خواهند کرد‌.

ولایت هرات، یکی از ولایت‌های باستانی کشور است که با داشتن نزدیک به ۸۰۰ آبده و اثر باستانی، سالانه ده‌ها گردشگر  داخلی و خارجی را در خود جذب می‌کند‌.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *