• انتشار: ۲ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5393
پرینت
وزارت دفاع:

در هلمند هیچ ولسوالی سقوط نکرده است

وزیران وزارت های دفاع ملی و امور داخله در پیوند به وضعیت امنیتی ولایت هلمند نشست مطبوعاتی برگزار و وضعیت این ولایت را خوب توصیف کردند.

 

معصوم استانکزی، سرپرست وزارت دفاع امروز چهارشنبه در این نشست گفت که مشکلات در ولایت هلمند وجود دارد ولی به جزء باغران هیچ ولسوالی در تصرف دشمنان نیست.

آقای استانکزی افزود که این ولسوالی از سال های گذشته نیز در تصرف دشمنان بود، مشکلات ولایت هلمند بر هیچ کس پوشیده نیست.

این گفته های در حالی از سوی سرپرست وزارت دفاع ایراد می شود که گزارش هایی در صفحه های شبکه های اجتماعی و برخی از رسانه ها منتشر می شود که چندین ولسوالی در هلمند سقوط کرده و چند ولسوالی دیگر در معرض تهدید است.

معصوم استانکزی اما می گوید که تبلیغات منفی علیه نیروهای امنیتی کشور بسیار زیاد است و نوعی جنگ روانی علیه نیروهای امنیتی جریان دارد.

او اضافه کرد که موفقیت در جنگ فیزیکی رابطه مستقیم با جنگ روانی دارد و نباید با نشر گزارش های نادرست روحیه نیروهای امنیتی را تخریب کرد.

سرپرست وزارت دفاع گفت که تمامی فرماندهان وزارت دفاع در مراکز و لوای خود هستند و جنگ را از نزدیک اداره و نظارت می کنند و جای نگرانی نیست.

به گفته وی، اکنون ۲۲ گروه از اتباع کشورهای مختلف در کشور می جنگد.

سرپرست وزارت دفاع حضور جنگجویان خارجی در کشور را تایید کرد ولی حمل و نقل اتباع بیگانه توسط هلیکوپتر در کشور رد کرد.

آقای استانکزی گفت که در قسمت رادار هوایی مشکلاتی داریم و به صورت درست نمی توانیم همه نشست و برخاست های را نظارت کنیم، ولی نباید رسانه ها هم گزارش هایی را منتشر کنند که منبع موثقی ندارد و ممکن شایعه باشد.

این گفته در حالی ایراد می شود که گزارش های وجود دارد به نقل از ساکنان محل که در ولایت های ناامن تروریستان توسط هلیکوپترهایی جا به جا می شوند.

او افزود، برای حل نگرانی ها و کنترول بهتر ساحاتی که تحت نگرانی است را زیر نظر قرار می دهیم.

سرپرست وزارت دفاع اظهار کرد که وظیفه همه مردم است تا با دهشت و تروریسم مبارزه و از نیروهای امنیتی خود حمایت کنند.

از چند روز بدین سو حملات گروه های تروریستی در ولایت هلمند بیشتر شده تا جایی که برخی از فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی این ولایت به دولت هشدار دادند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *