• انتشار: ۲۲ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۱۰
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23541
پرینت

در هر پرواز به هند، ۸۰ تا ۱۰۰ تُن میوه تازه صادر خواهد شد

محمداشرف غنی رئیس جمهوری در نشستی که به منظور بحث روی مرحلۀ آزمایشی دهلیز هوایی به هند دایر شده بود دستور داد که زمینه صادرات ۸۰ تا ۱۰۰ تُن میوه در هر پرواز را مهیا شود.

در این نشست که روز شنبه در ارگ برگزار شد، در آن اجمل احمدی مشاور رئیس جمهوری، کامله صدیقی معین وزارت تجارت، خان جان الکوزی معاون اتاق تجارت، نجیب وردک معین گمرکات وزارت مالیه، کپتان داوود عمر، عبدالرحیم فیضان معاون اتحادیه سرتاسری صنعت کاران، رشاد پوپل رئیس عمومی گمرکات، میر زمان پوپل رئیس توسعه صادرات اتاق تجارت و ضیاالرحمن حلیمی رئیس بودجه وزارت مالیه اشتراک داشتند.

خانجان الکوزی معاون اتاق تجارت، ضمن اینکه مرحلۀ آزمایشی دهلیز هوایی را در مجموع موفق ارزیابی کرده، گفت: کارهای دهلیز هوایی به خوبی پیش می رود، اما بعضی اوقات، تغیر تقسیم اوقات و تاخیر در پروازها، بر میوه ها تاثیر می گذارد.

رئیس جمهوری، به مسئولین مربوطه هدایت داد تا به منظور تنظیم پروازها، در هماهنگی با سکتور خصوصی و مسئولین شرکت هوایی کام ایر، تقسیم اوقات پروازها را ترتیب کنند و همچنان سکتور خصوصی زمینه صادرات ۸۰ الی ۱۰۰ تن میوه را در هر پرواز آماده سازند.

رئیس جمهور به مسئولین وزارت مالیه و گمرکات دستور داد تا به خاطر تنظیم بیشتر امور دهلیز هوایی، در خصوص تامین بودجه و سهولت های لازم همکاری و اقدام نمایند. وی تاکید کرد که تمام مشکلات مرحلۀ آزمایشی دهلیز هوایی بخاطر یافتن راه حل های اساسی، تشخیص شود.

رئیس جمهور غنی از نمایندگان سکتور خصوصی خواست که به خاطر صادرات به موقع میوۀ موسمی افغانستان از میدان های هوایی کابل و کندهار  به هند از طریق دهلیز هوایی، تقسیم اوقات منظم را ترتیب نمایند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *