• انتشار: 2 سپتامبر 2018
  • ساعت: 16:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28992
پرینت

در ننگرهار دو عضو پاکستانی داعش تسلیم نیروهای دولتی شدند

مسؤولان محلی در ولایت ننگرهار گزارش می‌دهند که دو عضو مهم پاکستانی گروۀ داعش خود شان را تسلیم نیروهای امنیت ملی در این ولایت کرده‌اند.

به اساس اطلاعات به دست آمده از مسؤولان، افراد بازداشت شده صدیق‌الله و سجاد نام‌ دارند که باشندۀ اصلی ایجنسی آن سوی خط دیورند، می‌باشند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی به نقل از فرد تسلیم شدۀ گروه داعش به نام نقیب الله گفته که حدود چهار سال قبل با آن گروه یک جا شده‌است.

به اساس خبرنامه، آنان قبل از پیوستن به گروه داعش، زیر چوکات طالبانی پاکستانی تحت رهبری حافظ سعید فعالیت داشته و پس از آن با گروه داعش یک‌جا شده‌است. آنان می‌گویند که در جریان چهارسال قبل در بخش‌های مختلف ولایت ننگرهار، فعالیت‌های ضد حکومتی و افراد ملکی داشته‌اند.

به نقل از خبرنامه، آنان می‌گویند، پس از آن‌که دانستند، گروه داعش به افراد ملکی و جامعه آسیب می‌رسانند، به نیروهای امنیت ملی خودشان را تسلیم نموده‌‎اند. افراد تسلیم شده می‌افزایند که از گروه داعش ماهانه معاش دریافت می‌کردند و علاوه می‌کنند که در حال حاضر، شهروندان کشورهای اوزبیکستان، تاجیکستان، آذربایجان، پاکستان، عرب، ترک و چیچین‌ها عضویت داعش را دارند و در افغان جنگ می‌کنند. به نقل از آنان، رهبری افراد گروه در افغانستان را خارجی به عهده دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *