• انتشار: 2 مارس 2017
  • ساعت: 12:36
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 19408
پرینت

در شناسنامه های الکترونیکی، قومیت افراد نیز ذکر خواهد شد

دفتر معاون ریاست جمهوری کشور گفته است که در شناسنامه های جدید الکترونیکی، علاوه بر درج کلمه افغان به عنوان تابعیت افراد، قومیت شهروندان نیز ذکر خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست جمهوری با ارسال خبرنامه ای نوشته است در جلسه امروز (پنجشنبه ۱۲ حوت) کابینه که به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور برگزار شد، طرح تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفوس در مورد توزیع تذکره های الکترونیکی مورد تایید کابینه قرار گرفت و سپس این طرح توسط رئیس جمهور طی یک فرمان تقنینی توشیح شد.

لازم به ذکر است که ماده ششم قانون ثبت احوال در رابطه با درج مشخصات افراد در تذکره های الکترونیکی است.

پیش تر توافق شده بود که در این قسمت علاوه بر مشخصات فردی، تنها کلمه «افغان» به عنوان ملیت تمام مردم افغانستان ثبت شود، اما در جلسه امروز کابینه، فیصله شد تا علاوه بر کلمه افغان، قومیت افراد نیز درج گردد.

گفتنی است که که طرح تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفوس سال گذشته در کمیته قوانین کابینه تحت ریاست سرور دانش معاون ریاست جمهوری مطرح شد و مورد تایید قرار گرفت.

پس از تایید در کمیته قوانین این طرح جهت تصویب نهایی به کابینه ارایه شد که صبح امروز در کابینه مطرح گردید و تصویب شد. همزان با تصویب آن از سوی رییس جمهور طی یک فرمان تقنینی توشیح گردید.

خبرنامه دفتر معاون دوم رئیس جمهوری می افزاید که بدین ترتیب فرمان تقنینی رییس جمهور مبنی بر توشیح طرح تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفوس موانع موجود بر سر توزیع شناسنامه های الکترونیکی را برداشته و به زودی توزیع این نوع شناسنامه ها آغاز خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *