• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۰۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18928
پرینت

در سال گذشته حدود ۲ هزار عضو گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده اند

وزارت دفاع کشور اعلام کرد که طی نبردهایی که با گروه تروریستی داعش در ولایت های مختلف کشور صورت گرفته است، نزدیک به ۲ هزار تروریست گروه داعش به هلاکت رسیده اند.

قدم شاه شهیم، رئیس ستاد ارتش امروز شنبه در نشستی خبری گفت که نیروی امنیتی و دفاعی کشور در سال گذشته ۱۹۵۵ عضو گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده اند.

آقای شهیم علاوه کرد که در بین تروریستان هلاک شده دهها عضو خارجی که ۴ تاجیکستانی، ۷ چچنی، ۴ چینی و ۸ عرب نیز بودند. او افزود ۱۱ عضو تاجیکستانی نیز زخمی شده اند.

رئیس ستاد ارتش همچنین افزود که در این سال همچنین ده ها رهبر و فرمانده ارشد گروه تروریستی داعش نیز در ولایت های هلمند، ننگرهار، فراه و زابل به هلاکت رسیده اند.

او علاوه کرد که هم‌چنان؛ شیخ مقبول مشهور به شاهد الله، مفتی طیب الله، شیخ گلزمان مشهور به جهاد یار، مرحبا، مولوی مخلص، مولوی سیف الاسلام، حضرت نبی، وسیع الله، ولی الله باجوری و نجم الدین باجوری دیگر رهبران گروه داعش بودند که در سال گذشته کشته شدند.

رئیس ستاد ارتش اشاره کرد که داعشیان در اوایل ولایات فراه، هلمند و زابل را ناامن ساخته‌بودند؛ اما بر اساس تحقیقات انجام شده در حال حاضر ولایات فراه و هلمند بعد از نابودی رووف خادم به‌گونه صد در صدی از وجود گروه داعش پاکسازی شده‌اند و در ولایت زابل نیز قسمت های اعظم آن از وجود این گروه پاکسازی شده‌است.

شهیم با اشاره بر این‌که در ولایات شرقی کشور به ویژه ننگرهار که در ۹ ولسوالی داعشیان حضور جدی داشتند گفت که براساس عملیات های مسلسل نیروی دفاعی کشور، داعشیان در ننگرهار در سه ولسوالی –صعب العبور در مناطق فرضی خط دیورند- محدود شده‌اند.

شهیم در قسمت دیگر سخنان خود گروه طالبان را به عنوان مادر گروه‌های تروریستی دیگر یاد کرد و افزود که تمام گروه‌های تروریستی دیگر در دامن طالبان پرورش یافته‌اند.

او خاطر نشان کرد که بعضی کشور ها و گروه ها به اشتباه طالبان را به رسمیت شناختند و در برابر آنان بی‌تفاوت بودند؛ اما اینک آنان ضربات جبران ناپذیری را از ناحیه طالبان متحمل میشوند.

رئیس ستاد ارتش با آنکه از کشور خاصی نام نبرد اما اظهار کرد که متاسفانه در این اواخر برخی کشورها اشتباه گذشته را تکرار می‌کنند و می خواهند طالبان را تجهیز و تمویل کنند و به آنان مشروعیت بدهند.

گروهی از تروریستان تحت نام داعش حدود ۲ سال است که در برخی از مناطق کشور فعالیت می کنند و ارتش و پولیس نیز علیه آنان در حال نبرد است. این گروه در بین مردم نیز جایگاهی ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *