• انتشار: ۷ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۵۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21152
پرینت

در سال جاری ۳۲۹ پناهجوی افغان از اروپا به صورت اجباری برگشت داده شده اند

وزارت امور مهاجران و عودت کنندگان اعلام کرد که در شش ماه سال جاری میلادی ۳۲۹ تن به صورت اجباری از کشورهای اروپایی برگشت داده شده اند.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجریان و عودت‌کنندگان امروز یک‌شنبه در نشستی خبری گفت که علاوه بر اخراج ۳۲۹ تن، ۵۸۰ تن دیگر به صورت داوطلبانه به کشور برگشته اند.

آقای بلخی همچنین تاکید کرد که گزارش هایی که منتشر می شود مبنی بر مهاجرت ۲۵۰ هزار افغان از کشور، این صحت ندارد بلکه ۲۵۰ هزار افغان از تمامی کشورهای که مهاجر بوده اند، در اروپا درخواست پناهندگی داده اند.

او همچنین افزود در این میان در سال جاری میلادی از کشورهای اروپایی به شمول آلمان، فنلند و دیگر کشورها ۹۸۷ تن به گونۀ داوطلبانه و ۳۲۹ تن به صورت اجباری به کشور برگشته‌اند.

به گفتۀ وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، اخراج ده‌ها هزار تن از کشورهای اروپایی به افغانستان پیش‌بینی شده بود ولی اقدامات و مدیریت حکومت سبب شده که تنها آمار یادشده دوباره داوطلبانه و اجباری برگشت کنند.

این در حالی‌ست که در سال جاری میلادی چند کاروان از پناه‌جویانی که از کشور آلمان به گونۀ اجباری برگشت داده شده بودند، توسط هواپیماها به افغانستان برگشت داده شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *