• انتشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13466
پرینت

در درگیری های تازه ۶۸ شورشی مسلح به شمول ۴۲ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند

در درگیری های تازه میان نیروهای امنیتی کشور و دهشت افکنان طی ۲۴ ساعت گذشته درنقاط مختلف کشور، دست کم ۶۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۴۲ تن از اعضای گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی کشور با درج خبرنامه ای راجع به عملیات تازه نیروهای امنیتی نوشت، این نیروها در نقاط مختلف کشور عملیات های متعددی را علیه دهشت افکنان راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۶۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۴۲ تن تروریست داعشی کشته شده و ۲۱ تن دیگر به شمول ۴ تروریست داعش زخمی شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

کلیه این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی علیه این شورشیان مسلح صورت گرفت.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های اچین، ده بالا و کوت ولایت ننگرهار صورت گرفت ۴۲ تن از تروریستان گروه داعش به هلاکت رسیده و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز راه اندازی شد، ۱۳ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۵ عراده موتر و ۳ عراده موترسایکلشان نیز منهدم شد.

در مربوطات ولسوالی های گرشک و نادعلی ولایت هلمند، ۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های گیرو و ده یک ولایت غزنی ۴ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۰ تن دیگرشان زخمی شد، و در مربوطات ولسوالی پسابند ولایت غور نیز ۴ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۶ تن دیگرشان زخمی و ۲ عراده موتر این شورشیان تخریب گردید.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش همچنین می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *