• انتشار: 20 اکتبر 2015
  • ساعت: 17:16
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3654
پرینت

در تقدیر نیروهای امنیتی سلیقه ای برخورد شده است

فعالین مدنی می گویند که حکومت وحدت ملی، به ویژه ریاست جمهوری در تقدیر نیروهای امنیتی سلیقه ای عمل نموده است.

این فعالین مدنی، امروز (سه شنبه) طی گردهمایی در پارک زرنگار کابل، اظهار کردند که حکومت به جای تقدیر از نیروهای امنیتی که در جنگ کندز حضور داشتند از کسانی دیگر تقدیر نموده است.

احمد ذکی، فعال مدنی به رسانه ها گفت: حکومت وحدت ملی به جای تقدیر و سپاسگزاری از نیروهای امنیتی از کسانی تقدیر نموده است که در هنگام جنگ کندز در کابل بوده و در فساد های گوناگون آلوده می باشند.

این در حالی است که روز گذشته ریاست جمهوری از پسران معاون اول ریاست جمهوری و برخی از مقام های غیردولتی با تفویض مدال ها تقدیر به عمل آورد.

جنرال مرادعلی مراد از فرماندهانی بود که در توانست جنگ کندز را به نفع دولت خاتمه دهد.

این فعال مدنی هم چنان خاطر نشان کرد که بعضی ها بدون اینکه در جنگ شرکت کنند ترفیع می کنند که این رتبه گرفتن ها بر مورال نیروهای امنیتی اثر ناگوار دارد.

او افزود: حکومت وحدت ملی نباید در این مورد با نیروهای امنیتی سلیقه ای برخورد کند چون از مورال جنگی و دفاعی آنان کاسته می شود.

در همین حال عین الدین بیگ، از دیگر فعالین مدنی که در این گردهمایی اشتراک داشت، گفت: درکندز از نیروهای امنیتی تقدیرنشده است و حکومت وحدت ملی در تقدیر نیروهای امنیتی سلیقه ای برخورد کرده است.

آقای بیگ افزود: در کندز بجای اینکه از سربازان و فاتحین جنگ تقدیر به عمل آید از کسانی تقدیرشده است که فاتح کندز نبوده و در جنگ حضور نداشته اند.

این فعال مدنی خاطر نشان کرد که در جنگ کندز از یک سرباز و افسر پایین رتبه به هیچ عنوان تقدیر و سپاسگزاری نشده است.

آقای بیگ تاکید نمود که مردم و نهادهای مدنی، همیشه در کنار نیروهای امنیتی است و از این نیروها تقدیر و سپاسپگزاری کرده و برگشتن ولایت کندز به حالت عادی اش را مدیون آنان میدانند.

بیگ، خاطر نشان کرد که ما از دولت میخواهیم، تا با نیروهای امنیتی برخورد سلیقه ای نکرده و از تک تک سربازانی که درفتح کندز فداکاری کردند تقدیر و تشکر کند.

این فعالین نهاد های مدنی؛ با صدور قطعنامه ای از حکومت وحدت ملی خواستند که مسوولین فساد پیشه را سبک دوش نموده و تقرری های سلیقه وی را متوقف سازد.

هم چنان در این قطعنامه آمده است که حکومت باید ستون پنجم و افراد وابسته به بیرون را مورد پیگرد قانونی قرار داده و مدیران ناتوان را از کار برکنار کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *