• انتشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۳۶
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 36558
پرینت
هشدار عبدالله به نیروهای امنیتی

در انتخابات بی طرف نباشید، آبروی شما نزد مردم می رود

رییس اجرایی کشور تأکید کرد هر نیروی امنیتی و دفاعی کشور حق دارد در انتخابات به نامزد مورد نظرش رأی بدهد، اما در هیچ سطح و مقامی حق ندارد مردم را به طرف جناح خاصی تشویق و یا مجبور به رأی‌دادن کند.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور می‌گوید نیروهای امنیتی و دفاعی باید بی‌طرفی‌شان در روند انتخابات را حفظ کند.

به گفته‌ی او، در صورتی که بی‌طرفی نیروهای امنیتی و دفاعی در انتخابات حفظ نشود، اعتماد مردم نسبت به این نیروها دچار «صدمه‌ ای جبران‌ناپذیر» می‌شود.

آقای عبدالله که امروز (یک‌شنبه، ۱۳ اسد) در نشست «بورد هماهنگی پولیس» در کابل صحبت می‌کرد، گفت: «انتخابات‌ می‌گذرد، اما اگر نیروهای امنیتی و دفاعی ما به جانب‌داری از نامزد و یا نامزدانی خاص شهرت پیدا کنند، این یک صدمه‌ی بسیار جبران‌ناپذیری به اعتماد مردم به پولیس و نیروهای امنیتی و دفاعی وارد می کند.»

او خطاب به مسئولان ارشد وزارت داخله‌ی کشور افزود باید بی‌طرف‌ماندن پولیس و برخورد مسلکی در روند انتخابات را در اولویت کاری‌شان قرار دهند.

رییس اجرایی کشور تأکید کرد هر فرد از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حق دارد در انتخابات به نامزد مورد نظرش رأی بدهد، اما این نیروها در هیچ سطح و مقامی حق ندارند مردم را به طرف جناح خاصی تشویق و یا مجبور به رأی‌دادن کنند.

به گفته‌ی او، نیروهای امنیتی و دفاعی مسئولیت دارند زمینه برای برگزاری یک انتخابات شفاف، آزاد و عادلانه را در مطابقت با قانون اساسی کشور و حقوق شهروندی مساعد کنند.

از سویی هم، آقای عبدالله در بخشی از صحبت‌هایش، بی‌طرف‌ماندن و برخورد مسلکی و مسئولانه‌ی نیروهای امنیتی و دفاعی در روند انتخابات ریاست‌جمهوری را امتحانی برای این نیروها خواند و گفت امیدوار است نیروهای امنیتی و دفاعی این امتحان را موفقانه سپری کنند.

رییس اجرایی کشور در حالی به بی‌طرفی نیروهای امنیتی و دفاعی در روند انتخابات تأکید می‌کند که پیش از این رییس‌جمهور اشرف غنی نیز بارها از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور خواسته است در انتخابات بی‌طرف باقی بمانند.

با این حال قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری کشور تا کم‌تر از دوماه دیگر (ششم میزان) برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نامزد برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری باهم رقابت می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *