• انتشار: 6 اکتبر 2015
  • ساعت: 11:58
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3231
پرینت

درگیری مسلحانه در کابل پس از ۱۰ ساعت پایان یافت

درگیری مسلحانه میان شورشیان طالبان و نیروهای امنیتی کشور در منطقه هفتم شهر کابل پس از ۱۰ ساعت پایان یافت و هر چهار مهاجم کشته شدند.

حوالی ساعت ۸ شب گذشته، مهاجمان مسلح با وارد شدن به منزل والی پیشین هلمند در منطقه هفتم شهر کابل واقع در سرک دارالامان در نزدیکی سفارت روسیه، درگیری شدیدی را با نیروهای امنیتی کشور آغاز کردند.

اولین مهاجم موتر/خودروی مملو از مواد انفجاری خود را در مقابل دروازه منزل نعیم بلوچی والی پیشین هلمند منفجر کرد، سپس سه مهاجم دیگر وارد منزل وی شدند.

لازم به ذکر است که آقای بلوچی لحظاتی قبل از این رویداد منزل خود را ترک کرده بود.

درگیری میان سه مهاجم باقی مانده و نیروهای امنیتی کشور ۱۰ ساعت به طول انجامید و سرانجام هر سه مهاجم مسلح توسط نیروهای امنیتی کشور از پای در آمدند.

در این درگیری، هیچ تلفات غیرنظامی گزارش نشده است، و تنها هفت پولیس جراحت سطحی برداشته اند، که به شفاخانه منتقل شدند.

عبادالله کریمی سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می گوید “نیروهای امنیتی کشور بسیار محتاط بودند تا به غیرنظامیان آسیبی وارد نشود، از این رو این درگیری ساعت ها به طول انجامید.”

این درحالیست که روز یکشنبه نیز، نیروهای امنیتی کشور توانستند دو فرد مهاجم را که قصد داشتند در کابل حمله انتحاری کنند را از پای در آورند.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان می نامد گفت که این حمله توسط طالبان راه اندازی شد و مدعی شده است تلفاتی را نیز به نیروهای امنیتی کشور وارد کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *