• انتشار: 28 جولای 2016
  • ساعت: 18:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11554
پرینت

درگیری شدید بین شورشیان طالبان با نیروهای امنیتی در جلریز جریان دارد

مسوولان در ولایت میدان وردک می‌گویند که درگیری شدید بین نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح در ساحه اسماعیل‌خیل و شیرخاک این ولایت جریان دارد.

درگیری زمانی به وقوع پیوست که  شورشیان طالبان ساعت سه‌ و نیم پس از نیمه شب گذشته حملات تهاجمی شان را بر چندین پوسته امنیتی جلریز آغاز کردند.

به نقل از صدای امریکا، حاجی احمد جعفری عضو شورای ولایتی میدان وردک گفت که دو پوسته امنیتی بازار اسماعیل‌خیل زیر حملات شدید طالبان قرار دارد.

او افزود که در این درگیری‌ها، صبح امروز قوای هوایی نیز وارد کارزار شد؛ اما مناطقی را هدف قرار داده است که مؤثریتی به جبهۀ جنگ نداشت.

از سوی دیگر، شماری از مسافرین می‌گویند که به دلیل درگیری و مسدود بودن شاهراه کابل – بامیان در ساحه جلریز صدها موتر مسافربری در هر دو طرف منتظر ختم درگیری اند.

احمد جعفری عضو شورای ولایتی میدان وردک نیز گفت که وضعیت مسافرین در درۀ میدان نگران‌کننده است و تلاش‌ها جریان دارد تا چاره‌ای برای رهایی آنان از میدان جنگ سنجیده شود.

جلریز یکی از ولسوالی‌های ناامن ولایت میدان وردک است که مخالفین مسلح در شماری از ساحات آن حضور گسترده دارند.

طالبان حدود یک ماه پیش بالای یک مرکز نظامی در این ولسوالی که قبلاً مربوط نیروهای امریکایی بود، به صورت گسترده حمله کردند و بخشی از آن را به کنترول خود در آوردند؛ اما در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی افغان دوباره به عقب رانده شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *