• انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۰:۰۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15214
پرینت

دختر جوانی که برای شکایت تجاوز به پولیس رفته بود، توسط پولیس نیز تجاوز شد

دختر جوانی که برای طرح شکایت تجاوز به اداره پولیس رفته بود، می گوید توسط رئیس پولیس نیز مورد تجاوز قرار گرفته است. رئیس پولیس ۶۰ ساله اما این اتهام را رد می کند و می گوید که شاکی مانند دخترش است.

یک دختر ۱۸ ساله در شمال کشور، رئیس پولیس ولسوالی زارع ولایت بلخ را متهم به تجاوز به او کرده است.

این دختر می گوید هنگامی که به اداره پولیس مراجعه کرده تا از یک رویداد دیگر تجاوز به او نزد این اداره پولیس شکایت کند، از سوی رئیس پولیس نیز مورد تجاوز قرار گرفت.

دختر جوان که تنها با نام مریم معرفی شده، می گوید که چند ماه پیش توسط دو فرد مسلح ناشناس به مکانی نامعلوم برده شده و مورد تجاوز قرار گرفت.

مریم می گوید “زمانی که با پدرم به اداره پولیس برای طرح شکایت رفته بودم، بازرس پولیس به پدرم گفت که بیرون از اداره منتظر بماند، و مرا به اداره اش برد و او نیز به من تجاوز کرد.”

رئیس پولیس اما با رد این اتهامات می گوید که مریم و پدرش به کابل مسافرت کرده بودند تا توجه همگان را به خود جلب کنند.

وی گفت “من پولیس صادقی هستم. من شصت سال دارم. مریم به مانند دخترم می باشد. این یک توطئه علیه من است.”

در همین حال، مریم که به همراه پدرش در کابل بسر می برد می گوید که به دادستانی کل مراجعه کرده و آنها نیز به او وعده داده اند که دوسیه وی را به طور جد پیگیری می کنند.

خیرالدین پدر مریم می گوید “دخترم قصد داشت خود را زنده زنده بسوزاند، زیرا او دیگر نمی تواند بیرون برود و بخاطر شرم نمی تواند به چشمان دیگران نگاه کند.”

بکتاش عزیزی رئیس دفتر دادستانی کل در همین حال می گوید که بخاطر حساسیت موضوع و احترام به محرمیت پرونده قربانی، دادستانی کل از مریم خواسته است تا شرح ماجرا را به طور کامل به یک تیم ویژه متشکل ازافسران زن بازگویی کند.

وی افزود پس از استماع دوسیه مریم، دادستانی کل، سارنوال ولایت بلخ را موظف به پیگیری موضوع و شریک ساختن یافته هایش در این خصوص در اسرع وقت کرده است.

گفتنی است که افسر متهم همچنان در وظیفه اش باقی است؛ اما به گفته ی آقای عزیزی، این افسر پولیس تحت پیگرد و تحقیق در خصوص پرونده تجاوز دیگری نیز می باشد.

مریم اما در همین حال خواهان برکناری و مجازات این افسر پولیس شده است، و تهدید کرده که در غیر این صورت خودکشی خواهد کرد.

مریم گفت “من خودم را آتش می زنم، ولی به خانه ام در ولسوالی زارع باز نمی گردم، زیرا او همچنان در سمتش باقی است. من در کابل می مانم تا عدالت اجرا گردد.”

این گزارش در حالی مطرح می گردد که بسیاری از فعالان حقوق بشری از کمبود و یا نبود پولیس های زن در ادارات پولیس افغانستان ابراز نگرانی می کنند، و می گویند که این امر سبب می شود که زنانی که مورد خشونت و یا تجاوز قرار می گیرند، از طرح شکایت و گزارش به اداره پولیس خودداری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *