• انتشار: 16 فوریه 2017
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18845
پرینت

دختری توسط برادرش در بامیان کشته شد/ متهم بازداشت شد

مقام های ولایت بامیان می گویند؛ پسری که خواهر خود را به ضرب گلوله از پای در اورده بود، توسط پولیس دستگیر شده و به جرمش نیز اعتراف کرده است.

در پیوند به این قضیه، پولیس موفق شده است اسناد و مدارکی که موجب اثبات جرم می‌شود، را نیز به دست بیارند.

محمد طاهر زهیر والی بامیان، در نشستی مطبوعاتی که عصر دیروز برگزار شد، گفت: این قتل ناشی از خشونت های فامیلی بوده و برادر این دختر، به عنوان قاتل، به جرمش اعتراف کرده است.

علاوه بر برادر دختر کشته شده، سایر اعضای خانواده اش، نیز تحت نظارت و بررسی پولیس قرار دارند.

والی بایمان همچنین در رابطه به شناسایی و دستگیری عامل و یا عاملان قتل دختر جوانی که در ۱۴ ماه جاری، با ضربات چاقو، در مرکز بامیان به قتل رسیده بود، نیز اطمینان داد.

به گفته‌ی والی بامیان، تحقیقات ابتدایی نشان می دهد که این قضیه نیز ریشه در مشکلات و خشونت های فامیلی دارد و خانواده مقتول جزء متهمان قضیه است.

آقای زهیر، در رابطه به سرقت های خرد و ریزی که در این اواخر اتفاق افتاده، گفت: نیروی امنیتی و کشفی را هدایت داده است تا به صورت موردی و مشخص تحت بررسی قرار دهد، تا اگر حلقه ای شکل گرفته باشد دستگیر و به این مشکل، همانند سال گذشته، نقطه‌ی پایان گذارند.

والی بامیان با اشاره به اتفاقات مشابهی که در سال گذشته وجود داشت و نیروی امنیتی بامیان، موفق شد، پس از کنترول و بررسی اوضاع، محوریت آن را دستگیر و متلاشی کنند، اطمینان داد که نیروی امنیتی بامیان، به صورت جدی و دوامدار پیگیر این گونه قضایا می‌باشند و وظیفه‌ی حکومت و نیروی امنیتی است که از وقوع چنین حوادث و قضایا جلوگیری شوند و عاملان آن ها را دستگیر کنند.

والی بامیان از مردم خواست تا با مسئولان حکومتی و امنیتی شان همکاری کنند و به سیاه نمایی ها و بزرگ نمایی های افراد و اشخاصی که تلاش دارند تا از بامیان چهره‌ی نا امن بسازند، توجه نکنند.

بامیان، با تلاش و فداکاری نیروی امنیتی و همکاری های همه جانبه و دوامدار مردم شریف آن، امن است و امن و مصئون خواهد ماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *