• انتشار: 22 جولای 2017
  • ساعت: 13:44
  • سرویس: علمی
  • کدخبر: 22797
پرینت

دختران رباتیک به کشور بازگشتند

تیم رباتیک افغانستان پیش از چاشت امروز به کشور بازگشتند و طی مراسمی در ریاست اجرایی با حضور عبدالله عبدالله مورد استقبال قرار گرفتند.

دختران گروه روباتیک افغانستان که پس از موفقیت و دریافت مدال “شجاعت و اشتراک” از ایالات متحدۀ امریکا برگشته‌اند، می‌خواهند بیش‌تر مورد حمایت قرار گیرند.

در این مراسم فاطمه قادری، یکی از اعضای گروه روباتیک افغانستان گفت که این یک افتخار به تمام کشور است.

این عضو گروه روباتیک افغانستان گفت پس از این‌که در جلو رسانه‌های داخلی و خارجی ظاهر شده‌اند خطرناک است و باید امنیت شان تامین گردد.

او با گفتن این‌که حکومت باید ترانسپورت نیز برای‌شان فراهم نماید، خاطرنشان ساخت که نیاز به حمایت مادی و معنوی دارند.

فاطمه قادری گفت که ما می‌خواهیم تحصیلات عالی خود را در خارج از افغانستان سپری کنیم، چون رشتۀ رباتیک در افغانستان وجود ندارد.

در همین حال عبدالله عبدالله گفت که مرحلۀ بعدی را برای‌شان در مواقع دیگر زمینه‌سازی خواهند کرد تا این دختران دست‌آوردهای بزرگ‌تر داشته باشند.

او گفت که با عزم و شهامت و شجاعتی که مدالش را گروه رباتیک افغانستان گرفته‌است، دیده می‌شود که آیندۀ خوب دارند و این موضوع در تغییر زنده‌گی مردم نیز تاثیر دارد.

باید یادآور گردید که در رقابت‌های بین‌المللی رباتیک که هفتۀ گذشته در واشنگتن‌دی‌سی در امریکا برگزار شد، گروه شش‌نفری افغانستان مدال نقره را به از بین بیش از ۱۶۰ کشور جهان به دست آوردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *