• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 09:04
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4819
پرینت

دایکندی در محاصره شورشیان وابسته به طالبان و داعش قرار دارد

گزارش ها از ولایت دایکندی در مرکز کشور حاکی است که این ولایت هم اکنون در محاصره شورشیان وابسته به گروه های تروریستی داعش و طالبان قرار دارد.

معصومه مرادی والی دایکندی با ابراز نگرانی از این وضعیت گفت که شورشیان وابسته به گروه داعش و طالبان، از چندی بدین سو این ولایت را تهدید می کنند.

بانو مرادی افزود، ولسوالی کجران که هم مرز با ولسوالی های باغران هلمند و چهارچینه ارزگان واقع شده است و از ناامن ترین مناطق دایکندی به شمار می رود که در معرض تهدیدات امنیتی نگران کننده ای قرار دارد.

والی دایکندی تاکید کرد که افزایش ناامنی ها در بعضی از مناطق ولایات همجوار، تهدیدات جدی امنیتی را متوجه برخی از بخش های دایکندی نیز کرده است.

دایکندی از امن ترین ولایات در مرکز کشور است که علی رغم داشتن مرز مشترک با ولایت های ناامنی چون هلمند، ارزگان، قندهار و غزنی، در یک و نیم دهه گذشته شاهد کمترین رویداد ناامنی بوده است.

گزارش ها از ناامنی و نفوذ مخالفان مسلح دولت به برخی از مناطق دایکندی کمتر مخابره شده است اما حملات شورشیان وابسته به طالبان و دیگر گروه های تروریستی از ولایات همجوار بر پوسته های مرزی این ولایت، همواره از مسائل خبرساز بوده است.

شورشیان هر از گاهی بر بعضی از ولسوالی های دایکندی از جمله کجران که با ولسوالی های باغران هلمند و چهارچینه ارزگان مرز مشترک دارد حمله می کنند.

این ولسوالی در چند سال گذشته، شاهد حملات به نسبت گسترده مخالفان مسلح دولت بوده است.

این حملات شورشیان و درگیری آنان با ماموران امنیتی، در برخی مواقع حتی تا یک هفته ادامه یافته اند.

شورشیان طالب در برخی موارد، با جاسازی ماین در راه های مواصلاتی دایکندی با ولایت های هلمند، قندهار و ارزگان، اقدام به مسدود سازی این راه نیز کرده اند.

با این حال والی دایکندی می گوید که حکومت مرکزی را از تهدید های امنیتی آگاه کرده و خواستار استقرار یک کندک اردوی ملی در بخش های آسیب پذیر این ولایت شده است.

استقرار یک کندک اردوی ملی در دایکندی چیزی است که باشندگان این ولایت بارها خواستار آن شده اند.

هرچند دو سال پیش نیز مقام ها در وزارت داخله وعده داده بودند که یک کندک اردوی ملی در دایکندی ایجاد خواهد شد، تاکنون اما این وعده عملی نشده است؛ چیزی که باشندگان این ولایت آن را خاک پاشیدن به چشم مردم و وعده های دروغین خوانده اند.

 

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *